Drsný vstup do druhé půlky vyšel. Byla to jedna z těžších etap, hlásí Loprais | iSport.cz
14. ledna 2019 • 11:41

Drsný vstup do druhé půlky vyšel. Byla to jedna z těžších etap, hlásí Loprais

Autor: ,
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nuda v Peru? Zapomeňte. Mnozí závodníci ze zámoří hlásí, že Dakar 2019 je ještě ostřejší než ten loňský. Aleš Loprais ho ale zatím zvládá statečně a s posádkou týmu Instaforex Loprais Team dojel šestou etapu na šestém místě. To nejdrsnější má ale podle slov pořadatelů teprve přijít.Česko-španělská posádka se navzdory dvěma defektům i po etapě z Arequipy do San Juanu de Marcona udržela mezi šesticí nejlepších a od čtvrtého místa ji dělí něco málo přes 23 minut. K postupu na pátou pozici je potřeba smazat pouze osmačtyřicetivteřinový deficit.

Podaří se to? To ukáže až čas. Nedělních 800 kilometrů (z toho přes 300 závodních) bylo hodně náročných a pořadatelé ukazují, že i v jediné zemi se dá udělat hodně ostrý Dakar.

„Rozhodně to byla jedna z těžších etap,“ hodnotil Loprais v tiskové zprávě.

Trať speciálky procházela hned čtyřmi dunovými oblastmi. Bezprostředně po startu do měřeného úseku vjely soutěžní stroje do dun Tanaka, což měl být jeden z nejnáročnějších úseků celého 41. ročníku slavného maratonu. Následovaly duny Acari, kde se letos závodilo už ve třetí etapě, ovšem na jiné trase. V závěru pak přišla na řadu ještě dunová pole Duna Grande a Duna Argentina. Jejich průjezd měl být o poznání jednodušší než v případě Tanaky, pro vyčerpané posádky však ani tato pasáž nebyla snadná.

Aleš Loprais a Ferran Marco Alcayna podřimují vedle svého kamionuAleš Loprais a Ferran Marco Alcayna podřimují vedle svého kamionu

„Bohužel jsme měli dva defekty a jednou nám výměna kola trvala hodně dlouho, protože jsme ho měnili v náročném terénu, kde chvilku hrozilo i sesunutí auta. Nakonec to dobře dopadlo, jen mechanik Petr Pokora si lehce narazil ruku. Ale je zdravý, plný síly, stejně jako celá posádka," dodal Loprais.

Pondělní dávka bude ještě o něco delší (323 km) a podle vyjádření organizátorů taky o poznání zapeklitější. Jak se zadaří?

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud