Konec trpělivosti: Massa je příšerný a neužitečný, píšou v Itálii | iSport.cz
22. března 2012 • 09:32

Konec trpělivosti: Massa je příšerný a neužitečný, píšou v Itálii

Autor: ivp
Massa po kolizi se Sennou.
TOP VIDEA
TOP 5 Čechů ve španělské lize: Bílek v zelenobílém i dvojice v Atlétiku
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Jeho pokles je již delší dobu evidentní. Teď už ale italská trpělivost s Felipem Massou přetekla. „Ferrari se ho musí co nejdříve zbavit,“ píše magazín Autosprint. Podle něj pilot formule 1 již není tím, kterým kdysi býval a po fiasku v GP Austrálie volá po jeho vyhazovu. Náhradníky vidí v talentovaném Sergio Pérezovi nebo zkušeném Jarnu Trullim.„Už vidím sklenici z poloviny plnou, než prázdnou,“ prohlásil Fernando Alonso, když dojel GP Austrálie na pátém místě. Reagoval tím na fakt, že ač je Ferrari v úvodu sezony formule 1 pomalé, dá se mnohé vylepšit.

Italská média si však použila výrok i ke své potřebě: Ke kritice jeho týmového kolegy Felipeho Massy. „Znamená to, že zatímco on symbolizuje plnou sklenici a je pro svůj tým platný, jeho týmový kolega je naopak prázdný,“ píše server Autosprint.

„Brazilec je jasný případ příšernosti a nudnosti. Minulý rok se vymlouval, že nezvládl nové pneumatiky, letos je to pravý opak. Zničí je za pár kilometrů,“ nebral si italský server servítky.

„Felipe je v týmu neužitečný a nepřinese žádné body. Už je jen stínem toho skvělého jezdce, kterým byl: agresivní a rychlý,“ píše Autosprint. 

A vyčítají mu, že od nehody v Hungaroringu v roce 2009, kdy najel na odpadlou pružinu Rubense Barrichella, která mu způsobila frakturu lebky, šel výkonnostně dolů.

„Ferrari mu dalo hodně možností, ale teď se musí rozhodnout, zda chtějí ztratit promarnit zbytek sezony v boji o Pohár konstruktérů. Vedle Alonsa potřebují rychlého jezdce. Ferrari musí mít kuráž odstřihnout Massu teď, ne až po sezoně, kdy bude pozdě,“ míní Autosprint.

Massa zbudil bouři nevole špatnou minulou sezonou, kdy skončil šestý a zejména úvodním závodem v Austrálii, kdy startoval až ze šestnáctého místa a závod ani nedojel, neboť doplatil na kolizi s Brunem Sennou.

„Ferrari sice tvrdí, že nemá za Massu žádnou alternativu, ale to není pravda. Ano, nemá cenu brát nějaké děti, ale silného jezdce. Jedna z možností je Sergio Pérez, který startoval v Melbourne poslední a dojel osmý. Další alternativou je Jarno Trulli, který je stale velmi rychlý a v dobré formě. Byl by zločin ho nevyužít,” dodává Autosprint. Šanci bránit se bude mít Massa už tento víkend. V GP Malajsie.

VIDEO: Jak Massa boural se Sennou.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud