Vettel je přesvědčený, že manévr v Hockenheimu byl v pořádku | iSport.cz
24. července 2012 • 13:26

Vettel je přesvědčený, že manévr v Hockenheimu byl v pořádku

Autor: ČTK
Jakoby Vettel už na podiu tušil, že o svou pozici dodatečně přijde.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sebastianu Vettelovi i jeho týmu formule 1 Red Bull dál leží v žaludku nedělní trest za předjížděcí manévr mimo trať, který německého mistra světa stál v Hockenheimu druhé místo v domácí Velké ceně. Vettel je přesvědčený, že při předjetí Jensona Buttona bylo vše v pořádku, a dvacetisekundovou penalizaci a propad na páté místo považuje za nefér. Okolnosti, za jakých byl potrestán, připodobnil k fotbalu, konkrétně k penaltě, která se mohla, ale nemusela pískat."Z mého pohledu to bylo v pořádku, ale nedá se nic dělat, když to funkcionáři vidí jinak. Je to jako ve fotbale: jeden rozhodčí penaltu pískne, jiný ne," uvedl Vettel na svém webu, kde se poprvé k situaci obšírněji vyjádřil.

Za podobný manévr například nebyl potrestán Lewis Hamilton z McLarenu v Bahrajnu při předjetí Nika Rosberga z Mercedesu.

Za Vettela se postavil jeho tým a šéf motorsportu Red Bullu Helmut Marko se vyjádřil na adresu mezinárodní federace FIA kriticky především k výši trestu.

"Jako kdyby někdo za ukradenou slepici dostal trest smrti," řekl a jedním dechem obvinil Buttona, že viníkem byl on.

"Byl (Vettel) všemi čtyřmi koly mimo trať, ale důvodem byl Buttonův manévr. Nenechal mu místo a vytlačil ho. Sebastian se vyhnul, aby zabránil kolizi," řekl.

Všichni to tak ale neviděli, podle mnohých ve shodě s vedením FIA nebyl manévr regulérní.

"Měl se po předjetí zase nechat předjet, to ale neudělal," konstatoval bývalý rakouský pilot Alex Wurz. "Sebastian získal výhodu, takže to nebylo v pořádku," řekl i Vettelův krajan a soupeř Nico Hülkenberg z Force India.

 
Články odjinud


Články odjinud