Už žádné sprostoty, varuje F1 jezdce FIA. Jinak hrozí trest

Fanoušky na stupních vítězů po GP Abú Zabí možná Kimi Räikkönen se Sebastianem Vettelem bavili, když však jejich následné rozhovory slyšeli funkcionáři FIA, neměli pochopení. Zejména proto, že v jejich větách zazněla vulgární slova „shit“ a „fuck“. A v dopise zaslaném týmům všechny varovali, aby se sprostá slova neopakovala. Jinak hrozí provinilcům trest.
„Minule jste se do mě sr..li, že se neusmívám, tak teď to asi nebude jiné,“ pronesl po GP Abú Zabí Kimi Räikkönen.
„Zdálo se, že se tu všechno pos..re, ale zvládli jsme to,“ přidal se zase Sebastian Vettel.
A právě jejich vyjadřování po GP Abú Zabí přimělo vedení FIA, aby zaslalo týmům varovný dopis. Už žádná sprostá slova při rozhovorech.
„Máme společnou odpovědnost, aby si jezdci uvědomili, že takové vyjadřování nemá v komunikaci s médii místo,“ vzkázal v něm šéf komunikace FIA Norman Howell.
„Vulgární mluva je negativní reklamou pro týmy, jejich sponzory, sport a FIA. Je mi jasné, že žár boje, adrenalin, napětí a zklamání představuje nebezpečně opojný mix,“ pokračuje Howell.
Podle něj přišlo na adresu FIA několik nespokojených zpráv. A těm se nevyvarovala ani britská stanice BBC, které prý dorazilo 21 stížnosti na téma vulgární mluvy pilotů.
Pakliže se tedy bude vulgární mluva u pilotů opakovat, hrozí jim disciplinární řízení.
„Nejsou sami, kdo dělají v takových chvílích rozhovory. Třeba boxeři, ragbisti nebo fotbalisti... ti jsou pravidelně zpovídáni v přímých přenosech po svých výkonech. A nevhodným slovům se umí vyhnout,“ dodal Howell.