Italský ministr o porážce Ferrari: Musíme se stydět! | iSport.cz
14. listopadu 2010 • 19:02

Italský ministr o porážce Ferrari: Musíme se stydět!

Autor: ČTK
Fernando Alonso s Ferrari před Lewisem Hamiltonem ze stáje McLaren na trati GP Brazílie
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fanoušci Ferrari přijali porážku Fernanda Alonsa v boji o titul ve formuli 1 se směsicí zklamání a zlosti. Ministr italské vlády dokonce vyzval k odstoupení prezidenta Ferrari Luku de Montezemola."Zvolili úplně slabomyslnou strategii. Je jeho vina, že se my všichni jako fanoušci Ferrari musíme stydět," citovala agentura DPA ministra pro zjednodušení legislativy Roberta Calderoliho.

Podle něj spadl titul do klína Sebastianu Vettelovi ne kvůli Alonsovi, ale kvůli strategii šéfů týmu. "A za to je odpovědný Montezemolo. Musí okamžitě z Maranella, aby už nemohl Ferrari dále škodit," dodal ministr.


V domovském městě Ferrari Maranellu se dnes sešlo zhruba 5000 fanoušků, aby sledovali vyvrcholení sezony v Abú Zabí na velkoplošné obrazovce. Mnozí z nich po nepříznivém vývoji závodu opouštěli náměstí se sklopenými hlavami už před koncem, protože tušili, že z plánovaných oslav očekávaného titulu nic nebude.

"Škoda, že to nevyšlo," uvedl starosta nedaleké Modeny Giorgio Pighi, jenž na rozdíl od ministra Ferrari nekritizoval a poděkoval celému týmu a především Alonsovi za předvedený výkon.

Témata:  sport, formule, ferrari, vettel
 
Články odjinud


Články odjinud