Pešek je zpět mezi elitou! Takhle zářil v minulosti | iSport.cz
Ivo Pospíšil
21. prosince 2012 • 13:16

Pešek je zpět mezi elitou! Takhle zářil v minulosti

Příští sezona MotoGP bude pro Česko výjimečná. Poprvé v historii se totiž na start elitní kubatury postaví dva čeští závodníci. Karla Abrahama doplní Lukáš Pešek, jenž včera podepsal smlouvu s týmem IodaRacing. „Za tu příležitost jsem velmi šťastný,“ vyznal se sedmadvacetiletý jezdec. Podívejte se, jak v MS silničních motocyklů řádil v minulosti.Motocykloví fanoušci ten moment dobře znají. Závěr GP Číny 2007 a Lukáš Pešek jde na první místo. A udrží ho až do konce, přičemž následuje salva nadšení.

Byl to rok, kdy tehdy český jezdec závodil o titul. Skončil pak sice celkově čtvrtý, ale s Derbi posouval hranice. Od příštího roku bude diváky bavit znovu.Včera totiž podepsal s týmem IodaRacing a vedle Karla Abrahama bude závodit po boku Valentina Rossiho či Jorge Lorenza. „Splnil se mi velký sen,“ přiznal.

Závodit v MotoGP? To se Peškovi nikdy nepoštěstilo. A že má za sebou pět let u sto pětadvacítek a tři roky u dvou set padesátek. Šance se mu nabídne na motocyklu CRT, tedy na tom, který má proti továrním motocyklům slabší výkon motoru.

„Lukášův návrat je velmi vítaný. V minulosti jsme společně ve třídě do 125 ccm napsali několik dobrých částí naší historie. Nebude to jednoduché. Má před sebou dlouhou a tvrdou cestu, ale on to zvládne,“ přiznal i jeho nový šéf  Giampiero Sacchi.

Vedle soubojů s elitou navíc bude příští rok okořeněný novým, výjimečným tahákem. Soubojů Peška s Abrahamem.

Podívejte se, jak Pešek závodil

Podívejte se, jak Pešek vyhrál GP Číny 2007

Podívejte se, jak Pešek vyhrál GP Austrálie 2007

 
Články odjinud


Články odjinud