Kornfeil skončil v Itálii třiadvacátý a nebodoval, Abraham po pádu nedojel

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Itálie 23. pozici a v šestém závodu mistrovství světa silničních motocyklů v třídě Moto3 poprvé v sezoně nebodoval. Závod nejsilnější kategorie MotoGP po pádu hned v prvním kole nedokončil druhý český účastník šampionátu Karel Abraham.

Kornfeil na KTM po nepovedené kvalifikaci startoval v Mugellu z 21. místa a pořadí vylepšit nedokázal. Po startu se přitom posunul dopředu a atakoval bodovanou patnáctku. Dlouho jezdil ve zhruba dvacetičlenné skupině za vedoucí trojicí, postupně však klesl na její chvost a skončil ve třetí desítce. Jeho dosud nejhorším výsledkem bylo čtrnácté místo z Argentiny.

O vítězství se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, kteří jeli osamoceně v čele téměř celou Grand Prix. Pro třetí letošní triumf si dojel Španěl Jorge Martín před dvojicí Italů Marcem Bezzecchim a Fabiem di Giannantoniem. Prvního a třetího dělilo v těsném souboji v cílové rovince jen 43 tisícin sekundy.

V průběžném pořadí MS vede Kornfeilův týmový kolega Bezzecchi o tři body před Martínem a o osm před Di Giannantoniem. Český jezdec si pohoršil z deváté příčky na jedenáctou.

Závod MotoGP ovládli i díky maximálním rychlostem svých strojů jezdci Ducati. Suverénně vyhrál Španěl Jorge Lorenzo a připsal si první vítězství po přestupu k této italské značce po sezoně 2016. Druhý byl s odstupem šesti sekund Ital Andrea Dovizioso, jenž těsně uhájil výsledek před dotírajícím krajanem Valentinem Rossim na yamaze. Oblíbenec domácích fanoušků po vítězství v kvalifikaci dojel potřetí v sezoně třetí.

Bez bodů zůstal mistr světa Marc Márquez ze Španělska. Vítěz tří letošních Velkých cen v desátém kole upadl, a i když se do závodu vrátil, obsadil šestnáctou pozici. Udržel si však vedení v MS, před druhým Rossim má náskok 23 bodů.

Abraham byl jedním ze tří jezdců, kteří nedokončili první kolo. V hodnocení MS má stále pouze jeden bod z úvodní Velké ceny Kataru.

Velká cena Itálie v Mugellu:

Moto3:

1. Martín (Šp./Honda) 39:20,810, 2. Bezzecchi (It./KTM) -0,019, 3. Di Giannantonio (It./Honda) -0,043, 4. Rodrigo (Arg./KTM) -10,948, 5. Migno (It./KTM) -11,083, 6. Bastianini (It./Honda) -11,165, ...23. Kornfeil (ČR/KTM) -22,520.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 19 závodů): 1. Bezzecchi 83, 2. Martín 80, 3. Di Giannantonio75, 4. Canet (Šp./Honda) 61, 5. Migno 56, 6. Antonelli (It./Honda) 44, ...11. Kornfeil 36.

Moto2: 1. Oliveira (Portug./KTM) 39:42,018, 2. Baldassarri (It./Kalex) -0,184, 3. Mir (Šp./Kalex) -0,334, 4. Bagnaia (It./Kalex) -0,484, 5. Á. Márquez (Šp./Kalex) -3,537, 6. Binder (JAR/KTM) -5,985.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 19 závodů): 1. Bagnaia 111, 2. Oliveira 98, 3. Baldassarri 84, 4. Á. Márquez 78, 5. Mir 64, 6. Vierge (Šp./Kalex) 59.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Ducati) 41:43,230, 2. Dovizioso (It./Ducati) -6,370, 3. Rossi (It./Yamaha) -6,629, 4. Iannone (It./Suzuki) -7,885, 5. Rins (Šp./Suzuki) -7,907, 6. Crutchlow (Brit./Honda) -9,120, ...Abraham (ČR/Ducati) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 19 závodů): 1. M. Márquez (Šp./Honda) 95, 2. Rossi 72, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) 67, 4. Dovizioso 66, 5. Zarco (Fr./Yamaha) 64, 6. Petrucci (It./Ducati) 63, ...23. Abraham 1.