20. září 2018 • 11:05

Mistrovství světa superbiků se v Brně kvůli financím už nepojede

Autor:
Ondřej Ježek během závodů superbiků v Brně v roce 2011
TOP VIDEA
SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný? SE SIMONOU... a Patrikem Bartošákem u tatéra! Kdo odcházel (ne)potetovaný?
Plzeň poprvé na Santiago Bernabéu. Na tréninku si vyzkoušela slavný stadion Plzeň poprvé na Santiago Bernabéu. Na tréninku si vyzkoušela slavný stadion
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství světa superbiků, které se vrátilo do Brna po pětileté přestávce, už se na Masarykově okruhu nepojede. Důvodem je finanční ztráta z pořádání letošního závodu ve výši několika milionů korun. Světový šampionát silničních motocyklů MotoGP se v příštím roce v Brně uskuteční o prvním srpnovém víkendu.Superbiky závodily na brněnském okruhu v červnu a během víkendu přilákaly podle pořadatelů přes 50 tisíc diváků. "Náklady spojené s pořádáním tohoto podniku se bohužel nepodařilo alespoň vynulovat. Významu tohoto závodu neodpovídala návštěvnost. Přitom organizačně jsou závody superbiků stejně náročné jako MotoGP," řekl ČTK mluvčí Masarykova okruhu Petr Boháč.

Kromě chybějícího příjmu z prodeje vstupenek byl dalším finančním zatížením zalistovací poplatek přesahující 7,5 milionu korun.

"Rozhodnutí nás pochopitelně mrzí. Všichni si kvalitu letošního atraktivního závodu pochvalovali. Počínaje jezdci a konče diváky. Přišlo jich ale bohužel velmi málo, abychom náklady pokryli. Vstupenky byly za minimální ceny vzhledem k nákladům na celou akci," uvedl Boháč. "Superbiky žijí ve stínu mistrovství světa silničních motocyklů," dodal.

České barvy letos v Brně hájil v superbikových závodech, ve kterých startují produkční motocykly podobající se na rozdíl od seriálu MotoGP více běžným strojům, pouze Ondřej Ježek.

Hejtmana Bohumila Šimka (ANO) mrzí, že už se mistrovství světa superbiků v Brně nepojede. "Jedná se o prestižní akci mezinárodního významu. Z pohledu kraje není v možnostech Spolku pro MotoGP, aby tuto akci jakkoliv finančně podporoval. Je proto škoda, že se nenašel žádný jiný subjekt, který by mistrovství podpořil. Chápu postoj pořadatele ztrátovou akci dále nepořádat," řekl Šimek.

Motocyklovou Velkou cenu pořádá Spolek pro MotoGP, který založily kraj a město a do akce dávají dohromady 30 milionů ročně. Dřívější pořadatel Automotodrom Brno už závody nechtěl pořádat pro jejich ztrátovost, tedy ze stejného důvodů jako u superbiků. Podle náměstka brněnského primátora Petra Hladíka (KDU-ČSL) je škoda, že superbiky z Brna opět zmizí. "Jsme rádi, že tu závody byly. Ale je to soukromá akce, která není financovaná z našeho rozpočtu. Je to podnikatelské riziko," dodal Hladík.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze