Márquez ovládl VC Argentiny v MotoGP. Abraham nedojel, padali i další Češi | iSport.cz
31. března 2019 • 20:56

Márquez ovládl VC Argentiny v MotoGP. Abraham nedojel, padali i další Češi

Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru
LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl

Jakub Kornfeil ani Filip Salač v motocyklové Velké ceně Argentiny po pádech v závodu Moto3 nebodovali. Čeští jezdci týmu Redox PrüstelGP se seřadili s velkým odstupem na 24. a 25. místě. Na zemi skončil také Karel Abraham v královské MotoGP a závod nedokončil.

Desátý muž z úvodní Velké ceny Kataru Kornfeil i nováček Salač skončili v Argentině na zemi hned v úvodních kolech závodu. Oba se na trať vrátili, ale už prakticky bez šance na bodovaná umístění. Za nimi už skončil pouze jeden závodník.

Pro první vítězství v kariéře si na okruhu v Termas de Río Hondo dojel Španěl Jaume Masiá, jenž startoval z pole position. V tradičně dramatickém závodu nejslabší kategorie s mnoha změnami ve vedení porazil osmnáctiletý jezdec na KTM o 108 tisícin Jihoafričana Darryna Bindera. Třetí skončil s odstupem tří desetin sekundy Ital Tony Arbolino. Kornfeil ztratil 40 sekund, Salač téměř minutu.

Závod MotoGP vyhrál stylem start-cíl úřadující mistr světa Španěl Marc Márquez na hondě a po druhém místě v Kataru se ujal vedení v šampionátu. Druhý skončil italský veterán Valentino Rossi na yamaze, jenž v posledním kole předjel svého krajana Andreu Doviziosa s ducati, vítěze z Losailu. Čtyřicetiletý Rossi dosáhl na první stupně vítězů poprvé od loňské červencové Velké ceny Německa na Sachsenringu, kde byl také druhý.

Výsledky Velké ceny Argentiny silničních motocyklů

Moto3: 1. Masiá (Šp./KTM) 38:54,562, 2. D. Binder (JAR/KTM) -0,108, 3. Arbolino -0,295, 4. Antonelli (oba It./Honda) -0,386, 5. Sasaki (Jap./Honda) -0,519, 6. Rodrigo (Arg./Honda) -0,550, ...24. Kornfeil -40,177, 25. Salač (oba ČR/KTM) -58,474.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. Toba (Jap./Honda) 31, 2. Dalla Porta (It./Honda) 29, 3. Masiá 25, 4. Antonelli, 5. D. Binder 20, 6. Canet (Šp./KTM) 20, ...17. Kornfeil 6.

Moto2: 1. Baldassarri (It./Kalex) 39:46,000, 2. Gardner (Austr./Kalex) -1,244, 3. A. Márquez (Šp./Kalex) -1,817, 4. Lecuona (Šp./KTM) -2,704, 5. B. Binder (JAR/KTM) -4,707, 6. Schrötter (Něm./Kalex) -4,839.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. Baldassarri 50, 2. Gardner 33, 3. Schrötter 26, 4. A. Márquez 25, 5. Lüthi (Švýc./Kalex) 20, 6. Marini (It./Kalex) 17.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:43,688, 2. Rossi (It./Yamaha) -9,816, 3. Dovizioso (It./Ducati) -10,530, 4. Miller (Austr./Ducati) -12,140, 5. Rins (Šp./Suzuki) -12,563, 6. Petrucci (It./Ducati) -13,750, ...Abraham (ČR/Ducati) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 19 závodů): 1. M. Márquez 45, 2. Dovizioso 41, 3. Rossi 31, 4. Rins 24, 5. Petrucci 20, 6. Crutchlow (Brit./Honda) 19.