Loeb pojede za Hyundai v příští sezoně šest světových rallye | iSport.cz
13. prosince 2018 • 12:53

Loeb pojede za Hyundai v příští sezoně šest světových rallye

Autor: ČTK
Veterán Sébastien Loeb podepsal dvouletou smlouvu
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Devítinásobný mistr světa v rallye Francouz Sébastien Loeb absolvuje se svým dlouholetým spolujezdcem Danielem Elenou v příští sezoně v barvách stáje Hyundai šest ze 14 dílů světového šampionátu. Uvedl to tovární tým korejské automobilky s tím, že se čtyřiačtyřicetiletým rekordmanem podepsal dvouletou smlouvu."Fakt, že jsme se domluvili s jezdcem jeho talentu a kalibru, svědčí o tom, že jsme v seriálu atraktivní adresou," řekl ředitel továrního týmu Hyundai Michel Nandan.

"Vítězství v Katalánské rallye ve mně znovu probudilo touhu bojovat o přední příčky. Teď je přede mnou nová výzva a už se nemůžu dočkat, až to začne. Týmový přístup a snaha uspět ze strany stáje na mne udělaly velký dojem," prohlásil Loeb.

Po zisku devátého mistrovského titulu v řadě v roce 2012 se účastnil jen vybraných závodů. V říjnu ve Španělsku slavil s citroënem první dílčí výhru od roku 2013. Celkem má na kontě 79 prvenství, o 35 víc než druhý krajan Sébastien Ogier.

V lednu se Loeb počtvrté zúčastní Rallye Dakar, poprvé v barvách soukromého týmu. Loni dálkový etapový závod nedokončil, o rok dříve byl celkově druhý. Letošní Dakar končí 20. ledna, úvodní Rallye Monte Carlo startuje o čtyři dny později.

Historie Rallye Monte Carlo: Kdy se jela poprvé a jak se vyvíjela? »

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud