Vyjde další double? Rovanperä i Kopecký si před Německem věří | iSport.cz
Martin Tomaides
20. srpna 2019 • 13:13

Vyjde další double? Rovanperä i Kopecký si před Německem věří

TOP VIDEA
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třetí double v sezoně? Přesně o tohle se pokusí Škoda Motorsport na víkendové Německé rallye. Vedoucí muž šampionátu WRC 2 Pro finský rychlík Kalle Rovanperä vyhrál už čtyři soutěže v řadě a Jan Kopecký bral druhá místa jak v Portugalsku tak v Sardinii. Ve Finsku nejel, ale zase si zvládl v neděli na Barum rallye vyzvednout titul mistra České republiky.Devatenáct náročných rychlostních zkoušek čeká na závodníky v Sársku a Porýní, kde tradičně vládne asfalt. Ten se proplétá záludnými a úzkými cestami mezi vinicemi, kde nechybí nevyzpytatelné vracečky či rozbitý betonový povrch vojenského prostoru Baumholder, kde dostávají pořádně na frak především pneumatiky.

„Nejdůležitější je vyvarovat se defektů. Loňský rok jsem v kategorii WRC 2 vedl, když mě na známé Panzerplatte potkal defekt. I tak se mi ale stíhací jízdou podařilo v mé kategorii vyhrát. Mým cílem pro letošní rok je vyvarovat se těchto potíží a dojet si pro prvenství. To bych si určitě chtěl zopakovat,“ řekl Kopecký.

Nebude to ale mít snadné, jeho parťák a rival Rovanperä totiž zažívá vynikající sezonu a Fabii R5 evo pravidelně vozí do cíle na těch nejvyšších příčkách. To bude chtít zvládnout i v během desátého podniku WRC ročníku 2019. Německo pro osmnáctiletého závodníka před rokem bylo první čistě asfaltovou zkušeností a už tehdy dojel na druhém místě ve své kategorii.

„Úspěšně jsem absolvoval předzávodní test a už se na Německou rallye moc těším. Na Rally Bohemia jsem v hezkém souboji s Janem vítězstvím demonstroval své schopnosti. Očekávám, že v Německu mi opět bude těžkým soupeřem. Vždyť ve své kategorii vyhrál již v letech 2015 a 2018,“ řekl před soutěží Rovanperä.

Ale ačkoliv se může zdát, že půjde o drsnou přetahovanou dvou stájových kolegů, šéf týmu Michal Hrabánek potvrdil, že klíčové jsou týmové body. Škoda Motorsport je totiž v kategorii WRC 2 Pro na prvním místě v kategorii výrobců, a tuto pozici si hodlá dál držet.

Německá rallye startuje v pátek v podvečer a končí v neděli odpoledne. Celkem měří 344 kilometrů.

Jan Kopecký si dojel pro sedmý domácí titul
Jan Kopecký si dojel pro sedmý domácí titul

 

MS v ragby, MS v atletice, Velká pardubická

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Speciál k MS

MS v atletice 2019 (27. 9. - 6. 10. 2019, Dauhá)
Program českých atletů Česká nominace

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. 10. 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Články odjinud


Články odjinud