Čerstvý šampion Kopecký: Na začátku jsem musel krotit závodní emoce | iSport.cz
19. srpna 2019 • 08:16

Čerstvý šampion Kopecký: Na začátku jsem musel krotit závodní emoce

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Baroš v Liverpoolu? Měl to těžké, nebyl hlavní postavou, soudí britský novinář
SESTŘIH: Juventus - Lyon 2:1. Ronaldo dal dva góly, stejně vypadl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký potvrdil, že je v současnosti nejlepším českým soutěžním jezdcem. Po suverénním výkonu si na Barum Czech rallye Zlín připsal již rekordní osmé vítězství a vybojoval sedmý domácí titul. Podruhé navíc získal možnost odvést si domů původně putovní pohár pro vítěze. Zatímco po páté výhře v roce 2016 si trofej vzal, tentokrát ji nechal pořadatelům."Ptal jsem se Pavla (Dreslera - spolujezdce), jestli pohár chce. Ale říkal, že ne, takže ho tu nechám. Zkusím jet Barumku, až mi bude padesát, že bych si ho pak odnesl. To je ale hodně daleko, takže si ho může odvést někdo jiný. Třeba se ale o to za 18 let pokusí junior," usmíval se Kopecký, kterému se před nedávnem narodil první syn.

Sedmatřicetiletý pilot porazil ve 49. ročníku rallye druhého Filipa Mareše o 1:31 minuty a bezpečně tak získal další český titul. "Říkal jsem, že když vyhrajeme Barumku, budeme mít i titul, a tak to dopadlo. Pro náš tým a pro škodovku bylo důležité, abychom to získali. Na začátku jsem v sobě musel krotit závodní emoce, jet na hranici, ale bez rizika. Nakonec to stačilo, což bylo fajn," řekl Kopecký.

Letošní triumf nebyl ale tak jednoznačný jako v předešlých čtyřech letech. Kopecký přišel o svou vítěznou domácí sérii, byl dvakrát druhý a navíc nestartoval v Hustopečích. "Nejeli jsme tam s tím, že pojedeme v Příbrami, kterou ale bohužel zrušili," uvedl.

Přerušení série prvních míst moc neřeší. "Aspoň se na to všichni přestali ptát. Jednou to skončilo. Je hezké, že se držíme na špičce a baví nás to. Pro některé závodníky je to možné otravné, někomu to možná i vadí, ale mělo by to být naopak. Když jsem začínal, měl jsem jiný přístup, než někteří dnešní kolegové," podotkl Kopecký, jenž se rallye věnuje od roku 2001.

Světového šampiona v kategorii WRC2 z loňského roku nyní čeká start na Německé rallye. Hned po závodě se tak přesune do dějiště desátého dílu MS. "Nejnáročnější bude neusnout na D1," pousmál se Kopecký. Se dvěma starty po sobě se prý vyrovná. "Auto je stejné a dobře ho znám. Nastavení si přeneseme a zítra kolem druhé hodiny vyrazíme ve vinicích na test," dodal Kopecký.

Jan Kopecký si dojel pro sedmý domácí titul
Jan Kopecký si dojel pro sedmý domácí titul

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud