VIDEO: Nový rekord. Coulthard v autě chytil golfově odpálený míček | iSport.cz
28. června 2012 • 10:42

VIDEO: Nový rekord. Coulthard v autě chytil golfově odpálený míček

Autor: ivp
Coulthard se i ve vysoké rychlosti musel dívat k obloze.
TOP VIDEA
Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec
Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle musíte vidět! Odpal a dlouhý pohled, kam až míček doletí - tím je golf proslulý. Myslíte si, že je nemožné míček v takovém případě chytit? Bývalý pilot F1 David Coulthard a golfový hráč Jake Shepherd tuto pravdu pokořili. Shepherdova rána letěla 286,4 km/h, jenže Coulthard řídící Mercedes-Benz SLS AMG Roadster ho lapil. Celý pokus skončil v Guinnessově knize rekordů.Zdá se to neuvěřitelné. Být rychlejší než golfový míček odpálený rukou profíka. David Coulthard to přesto při bláznivém pokusu s Jakem Shepherdem zvládli.

A co víc, Coulthard ho chytil i do svého vozu Mercedes-Benz SLS AMG Roadster, který právě řídil.

„Jediným způsobem, jak ho chytit, bylo se dívat na míček, a ne na silnici. To je dost velké riziko, a to i ve chvíli, kdy máte možnost jet po uzavřené trati. Když ale nakonec míček vlétl do vozu, měl jsem hroznou radost. Jako bych vyhrál závod formule 1,“ smál se později Coulthard.

Shepherdův odpal měl v tu chvíli rychlost 286,4 km/h, Coulthard byl (na zemi) sice pomalejší (193,08 km/h) ale využil let míčku a přesně si najel k místu jeho předpokládanému dopadu. Nakonec ho chytil 275 metrů od teečka.

Celou akci sledovali i komisaři z Guinnessovy knihy rekordů, kteří dvojici okamžitě předali certifikát a Coulhard si radostí i „zagumoval“. Toto se bude těžko pokořovat.

VIDEO: Jak Coulthard chytil v jedoucím autě golfově odpálený míček

 
Články odjinud


Články odjinud