27. ledna 2016 • 14:37

Hlavně aby nesněžilo, přeje si Pilát. Sezonu začal třetím místem na ME

Autor:
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český jezdec Petr Pilát zahájil novou sezonu ME ve freestyle motokrosu v rakouském Linci na stupních vítězů. V sobotním závodě v rámci seriálu Night of the Jumps skončil třetí, v neděli přidal čtvrté místo. Do Rakouska přicestovali také další dva čeští freestyle motokrosaři – Filip Podmol a Martin Koreň. Oba však skončili v kvalifikaci, do finále se nedostali. Suverénem byl Španěl Maikel Melero, který si připsal dvě vítězství.Obhajuje vítězství na ME a hned v úvodu sezony na rakouském Night of the Jumps začal Petr Pilát velmi dobře. Nejprve vyhrál v konkurenci jedenácti jezdců kvalifikaci, ve finále získal třetí místo. „Neměl jsem v rukávu žádný nový trik, nebyl jsem si proto jistý, zda to bude stačit. Vítězná kvalifikace mě uklidnila a z třetího místa jsem byl nadšený,“ přiznal Pilát. 

Strategií českého freestyle motokrosaře v Rakousku bylo předvádět čisté triky a neriskovat.

„Dbal jsem na to, aby mé triky byly protažené na 101 procent. Myslím, že se to porotě líbilo. V sobotu za mnou skončil Francouz Rémi Bizouard, který předvádí neuvěřitelné kousky. To mě potěšilo,“ dodal Pilát. V neděli si už s francouzským závodníkem Pilát pořadí prohodil a skončil čtvrtý.

Petr Pilát v akciPetr Pilát v akci

V letošním roce se Pilát bude zaměřovat hlavně na závody mistrovství Evropy a mistrovství světa v sérii Night of the Jumps.

„Bude to pořádná porce závodů, těším se na to. V Evropě hodlám titul obhájit, ve světovém šampionátu chci být co nejvýše,“ dodal Pilát. „Konkurence se před sezonou posunula dopředu, k nejtěžším trikům přidali novinky. Mají výhodu – doma v Austrálii nebo ve Španělsku mohou trénovat na rampě. To já jsem naposledy na rampě trénoval v listopadu. Budu muset počkat, až se zase oteplí a přestane sněžit,“ doufal Pilát.

V pátek ho čeká závod mistrovství světa ve švýcarské Basileji.

Mistrovství Evropy série Night of the JUMPs v rakouském Linci:

1. závod (sobota):

1. Maikel Melero (Yamaha/Šp.) 401 bodů, 2. Rob Adelberg (Yamaha/Austr.) 398, 3. Petr Pilát (KTM/ČESKO) 388, 4. Remi Bizouard (Kawasaki/Fr.) 387, 5. Luc Ackermann (Husqvarna/Něm.) 297, 6. Pat Bowden (Yamaha/Austr.) 280... 8. Martin Koreň (KTM/ČESKO) nepostoupil z kvalifikace, 11. Filip Podmol (Yamaha/ČESKO) nepostoupil z kvalifikace.

2. závod (neděle):

1. M. Melero (Yamaha/Šp.), 2. R. Adelberg (Yamaha/Austr.), 3. R. Bizozard (Kawasaki/Fr.), 4. P. Pilát (KTM/ČESKO).... 9. Martin Koreň (KTM/ČESKO) nepoustoupil z kvalifikace, Filip Podmol (Yamaha/ČESKO) ze závodu odstoupil.

V sobotním závodě skončil Pilát na třetím místěV sobotním závodě skončil Pilát na třetím místě

Sledujte cestu ŠKODY 110 L na RALLYE MONTE CARLO >>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze