22. září 2016 • 17:23

Poříčí uvidí souboj o titul ve freestyle motokrosu: Pilát vyzve Podmola

Autor:
V Poříčí nad Sázavou proběhne souboj o titul ve freestyle motokrosu: Pilát vyzve Podmola
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

V neděli se v Poříčí nad Sázavou uskuteční druhý závod Mezinárodního mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. V něm budou proti sobě bojovat nejlepší čeští jezdci Libor Podmol a Petr Pilát. Posledního letošního závodu českého mistrovství se zúčastní také Matěj Česák, Radek Bílek, Jakub Suk, Martin Šebesta a na čtyřkolce se představí Radek Narovec. Kromě českých zástupců mají dorazit freestyle motokrosaři z Rakouska a Polska, skákat se začne od 13:00.Úvodní závod, který se uskutečnil v Čerčanech v rámci akce „Pilníkovo pozdní odpoledne“, ovládl jeho hostitel Petr Pilát. Obhájci titulu z loňského ročníku českého mistrovství ve freestyle motokrosu tak stačí, když v závodě v Poříčí nad Sázavou získá alespoň bod.

„Pokud by se povedlo znovu vyhrát český titul, budu mít z toho velkou radost. Snažím se o tom ale tolik nepřemýšlet,“ tvrdil Pilát, který se stal mistrem ČR ve freestyle motokrosu v roce 2013 a v loňském roce. Na nedělní souboj s Liborem Podmolem se těší. „Věřím, že si pořádně zazávodíme a uvidíme, komu to půjde lépe. Určitě oba chceme vyhrát,“ dodal Pilát.

Libor Podmol, domácí šampion z roku 2014, přistupuje k závodu jako k přípravě na seriál mistrovství světa, které se po letní pauze rozjede v příštím týdnu ve španělském Jerezu. „Pak mě čeká několik týdnů nepřetržitého závodění, takže se chci v neděli hlavně připravit na náročnou druhou polovinu sezony,“ tvrdil Podmol, kterého 19. listopadu rovněž čeká tradiční FMX Gladiator Games v pražské O2 Aréně.

V porotě usedne Petr Kuchař, legenda domácího freestyle motokrosu. V rámci exhibice se v Poříčí nad Sázavou představí také talentovaní mladí jezdci, které trénuje Pilát v rámci jeho akademie. A jaké triky česká elita v neděli divákům ukáže? „Bude hodně záležet na tom, kolik přijde lidí a jak nás vyhecují,“ dodal s úsměvem Pilát. Program začíná od 13:00.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze