8. září 2017 • 10:57

Formule 1 pojedou na Masarykově okruhu, pokusí se překonat rekord

Autor:
O víkendu se bude na Masarykově okruhu na co dívat
TOP VIDEA
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádně rušno bude tento víkend na brněnském Masarykově okruhu, kde se v rámci tradičních Masaryk Racing Days rýsuje šance na překonání absolutního traťového rekordu v podání formulového monopostu Toro Rosso STR1. Rekord má hodnotu 1:39,093 minut a jeho držitel Ingo Gerstl je se svou F1 znovu na startu.Rakouský pilot Ingo Gerstl dokáže po trati Masarykova okruhu „letět“ průměrnou rychlostí přes 200 kilometrů v hodině na jedno kolo. Vloni při kvalifikaci závodu BOSS GP atakoval hranici 1:36 minut na kolo, rekord okruhu však může zajet pouze v ostrém závodě, a tak platí jeho čas 1:39,093 minut z roku 2015.

Letos je Gerstl se svojí formulí Toro Rosso STR1 znovu na startu a rekord bude atakovat znovu. Celkem se na startovní rošt v sérii BOSS GP postaví patnáct monopostů, v předběžné startovní listině jsou zapsány tři vozy F1. Doplní je další monoposty z nejprestižnějších světových sérií jako GP2 nebo AutoGP.

Kromě toho se víkendové boje na brněnském okruhu Masaryk Racing Days ponesou především ve znamení souboje středoevropské okruhové elity o mistrovské tituly. Právě na Masarykově okruhu vrcholí šampionát FIA CEZ, ve kterém startují piloti cestovních a GT vozů, stejně jako dalších formulových monopostů. „Pro středoevropský okruhový šampionát jsou závody Masaryk Racing Days vrcholem a zároveň poslední bitvou letošní sezóny, čemuž odpovídají nadstandardně zaplněné startovní listiny. Například do závodu tříd D4 nad 2000 ccm a D5 je přihlášeno 37 jezdců. Divácky velmi atraktivní bude i hodinový vytrvalostní závod, ve kterém se představí vozy 24 týmů, z toho devět českých,“ upozorňuje Jana Božková, manažerka závodu.

Návštěvníky čekají i další doplňkové závody Porsche GT3 CCCE, FIA Swift Cup Euro a HAIGO.

Vstup je v sobotu i v neděli možný na sedadlové tribuny T3 a T5 a přírodní tribuny C a F. Vstupenky budou k dispozici na pokladnách, parkování je zdarma.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze