Krejčíková se Siniakovou mají ZLATO! Švýcarky zdolaly ve dvou setech

5
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Český tenis má první olympijské zlato ze čtyřhry. Turnajové jedničky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ve finále v Tokiu porazily vítězku dvouhry Belindu Bencicovou a její švýcarskou spoluhráčku Viktoriju Golubicovou 7:5, 6:1. Do sbírky české výpravy tak přibyla osmá medaile a čtvrté zlato po triumfech brokového střelce Jiřího Liptáka, vodního slalomáře Jiřího Prskavce a judisty Lukáše Krpálka.

Zatímco Krejčíková se Siniakovou spolu hrají už čtvrtou sezonu a mají na kontě i tři grandslamové tituly (Wimbledon a dvakrát French Open), Švýcarky se daly dohromady jen kvůli olympiádě. A Krejčíková měla Bencicové co oplácet, neboť Švýcarka se slovenskými kořeny ji v Tokiu vyřadila v osmifinále dvouhry.

Bencicová za sebou měla sobotní vysilující finále dvouhry s Markétou Vondroušovou, v němž dosáhla na zlato až po dvou a půl hodinách, ale ve více než třicetistupňovém tokijském horku to na ní nebylo znát. Švýcarky měly hned brejkbol na 2:0, ale Krejčíková dala v gamu čtyři esa a podání udržela. Český pár potom prorazil servis Golubicové na 6:5 a Siniaková ukončila set přímým bodem z podání.

Češky dobře spolupracovaly, nerozhodily je ani loby švýcarských hráček, na dvorci vládl přehled Krejčíkové. A narůstající převahu dokázaly turnajové jedničky vyčíslit i bodově: hned na začátku druhé sady přišly o servis obě Švýcarky a český pár vedl 3:0.

Medailové pořadí zemí na LOH v Tokiu ZDE>>>

Následně sice nedokázala udržet podání ani Siniaková, ale žádnou zásadní potíž to pro české tenistky nepředstavovalo. Zatímco jejich tři předchozí olympijské zápasy proti dvojicím ze Španělska, Austrálie a Ruska rozhodl až supertie-break, tentokrát druhou sadu jednoznačně ovládly. Při pátém mečbolu Golubicová podklouzla a míček z její rakety dopadl daleko mimo dvorec.

Pod pěti kruhy dosud čeští či českoslovenští tenisté získali dvě zlaté, čtyři stříbrné a osm bronzových medailí. O první zlato se ještě v československé éře postaral Slovák Miloslav Mečíř, vítěz dvouhry při návratu tohoto sportu do olympijského programu v Soulu 1988. Dvě deblová stříbra vybojovaly Jana Novotná a Helena Suková (Soul a Atlanta 1996), třetí přidaly před devíti lety v Londýně Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou.

Radost zlatých českých tenistek po výhře ve čtyřhře na olympiádě v Tokiu

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 7. 8. 2021
13:19
7. 8. 2021

ZÁPAS: Vítězem olympijského turnaje volnostylařů váhy do 65 kg se stal domácí zápasník Takuto Otoguro. Ve finále zdolal 5:4 Hadžiho Alijeva z Ázerbájdžánu.

13:04
7. 8. 2021

OŠTĚP: Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý bojují ve finále. Sledujte jejich počínání ONLINE zde>>>

Oštěpař Vítězslav Veselý postoupil do olympijského finále výkonem 83,04 metru Český oštěpař Jakub Vadlejch
12:43
7. 8. 2021

MODERNÍ PĚTIBOJ: Jan Kuf dlouho bojoval o medaili, ale nezdary na poslední střelbě ho připravily o šanci na cenný kov. Nakonec doběhl do cíle osmý. Před ním na pátém místě finišoval Martin Vlach, který se vyšvihl z 19. místa, z nejž startoval do poslední discilíny. Vyhrál Joseph Choong z Velké Británie. Více čtěte zde>>>

Jan Kuf a Martin Vlach skončili v Tokiu oba v elitní osmičce
11:44
7. 8. 2021

MODERNÍ GYMNASTIKA: Izraelka Linoy Ašramová získala zlato ve víceboji a po 21 letech ukončila ruskou nadvládu v této disciplíně.

11:34
7. 8. 2021

HÁZENÁ: Španělé porazili v utkání o třetí místo na olympijském turnaji Egypt 33:31 a na hrách počtvrté vybojovali bronzové medaile.

11:32
7. 8. 2021

MODERNÍ PĚTIBOJ: Stejně jako Martin Vlach, tak i Jan Kuf zvládl parkur čistě, připsal pouze 6 sekund za překročení časového limitu. Oba Češi jsou tak v boji o skvělý výsledek. Druhý jmenovaný je před závěrečnou kombinací běhu a laserové střelby dokonce třetí. Vede Brit Joseph Choong.

Martin Vlach během parkuru v rámci olympijského pětiboje Jan Kuf je po třech disciplínách moderního pětiboje třetí Jan Kuf bojuje o olympijskou medaili
11:11
7. 8. 2021

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Dánové Lasse Norman Hansen a Michael Mörköv získali olympijské zlato v madisonu. Bodovací závod dvojic vyhráli těsně před Brity a Francouzi.

10:58
7. 8. 2021

BASKETBAL: Reprezentantky Francie zdolaly v boji o 3. místo na OH Srbsko 91:76 a získaly bronzové medaile. Soupeřkám oplatily pět let starou porážku z Ria.

10:42
7. 8. 2021

MODERNÍ PĚTIBOJ: Martin Vlach zajel parkur bez chyby a v průběžném pořadí by si mohl značně polepšit.

10:34
7. 8. 2021

VODNÍ PÓLO: Američanky ve finále porazily 14:5 Španělsko a potřetí za sebou vyhrály olympijský turnaj. Bronz získalo Maďarsko.

10:14
7. 8. 2021

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Po pátém místě v Tokiu kanoista Martin Fuksa hlásá, že na olympiády bude jezdit tak dlouho, dokud nezíská medaili.

9:51
7. 8. 2021

MODERNÍ PĚTIBOJ: Jan Kuf je po dvou disciplínách sedmý. Po šesté příčce ve čtvrtečním základním kole šermu zahájil hlavní část soutěže v Tokiu 16. místem v plavání, v bonusovém šermířském kole žádný další bod nepřidal. Druhý z Čechů Martin Vlach je sedmadvacátý, vede Brit Joseph Choong.

9:47
7. 8. 2021

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Tomáš Bábek na LOH končí. V opravné jízdě, i vinou kontaktu s jedním ze soupeřů, skončil čtvrtý a neuspěl.

Tomáš Bábek v keirinu na LOH v Tokiu Tomáš Bábek v keirinu na LOH v Tokiu
9:17
7. 8. 2021

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Tomáš Bábek skončil ve své rozjížďce v rámci keirinu čtvrtý a budou ho tak čekat opravné jízdy, které jsou na programu ještě dnes.

Český dráhový cyklista Tomáš Bábek
9:08
7. 8. 2021

VOLEJBAL: Argentina získala druhou medaili v historii OH. V souboji o 3. místo porazila obhájce zlata z Ria de Janeiro Brazilce v pátém setu 15:13.

8:51
7. 8. 2021

BOX: V kategorii do 69 kg získala zlato Busenaz Sürmeneliová z Turecka, porazila na body Ku Chung z Číny.

8:21
7. 8. 2021

MODERNÍ PĚTIBOJ: Jan Kuf zahájil hlavní část olympijské soutěže v Tokiu 16. místem v plavání a získal 306 bodů. Martin Vlach obsadil 32. příčku.

Martin Vlach při plavecké části moderního pětiboje na LOH v Tokiu
7:37
7. 8. 2021

BOX: Kategorii do 51 kg ovládla Bulharka Stojka Krastevová. Ve finále porazila vicemistryni světa Buse Naz Cakirogluovou z Turecka.

7:20
7. 8. 2021

BOX: V kategorii do 52 kg vybojoval zlatou medaili britský boxer Galal Yafai. Ve finále porazil 4:1 Filipínce Carla Paalama.

7:04
7. 8. 2021

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Touha Martina Fuksy po olympijské medaili stále nedosáhla naplnění. „Ten nahoře to chtěl takhle, já do toho dal maximum. Páté místo…“ Celý rozhovor s českým reprezentantem čtěte zde>>>

Martin Fuksa po finálovém závodě Český kanoista Martin Fuksa dojel ve finále kategorie C1 na 1000 metrů na 5. místě