14. května 2021 • 09:59

Petice v Japonsku: Je priorita život, nebo olympiáda? Podepsalo 350 tisíc lidí

Autor: ČTK, pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zeď Kacetl: podívejte se na zákroky třineckého fantoma, který deptal Spartu
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 5:1. Dvougólový Marcinko poslal Oceláře do semifinále, čeká je Dynamo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odpůrci konání letošních olympijských her dnes předali tokijské guvernérce Juriko Koikeové petici se zhruba 351.000 podpisy. Podle nich by se Japonsko mělo soustředit spíše na zvládnutí koronavirové pandemie.„Jedná se o to, zda bude v dobách pandemie naší prioritou život, nebo akce, která se jmenuje olympijské hry,“ uvedl iniciátor petice Kenži Ucunomija a dodal: „Náš požadavek odráží veřejné mínění v naší zemi.“

Japonsko se zhruba deset týdnů před zahájením olympijských her potýká s šířením nakažlivější varianty koronaviru. Země vyhlásila stav nouze v dalších prefekturách Hokkaidó, Okajama a Hirošima, jež se v neděli připojí k metropoli Tokiu, Ósace a čtyřem dalším prefekturám, kde již nyní platí stav nouze do 31. května.

Navzdory tomu Mezinárodní olympijský výbor (MOV) s konáním her, jež byly odloženy z loňska na letošní léto, napevno počítá. Viceprezident MOV John Coates minulý týden uvedl, že se nepracuje s žádným scénářem zrušení či opětovného odložení her.

Olympijské hry v Tokiu se mají konat od 23. července do 8. srpna. V současné době má jistou účast zhruba 7800 sportovců, tedy asi 70 procent z celkového počtu.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud