Dvě česká zlata! Po velmi úspěšném čtvrtku přišel ještě úspěšnější pátek. Lukáš Krpálek přidal po zlatu z Ria olympijský triumf i v Tokiu, ovšem tentokrát v té nejtěžší váhové kategorii nad 100 kg. Svůj olympijský závod ovládl také kajakář Jiří Prskavec. V pátek v Tokiu začala už i atletika, během úvodního dne postoupil do semifinále Vít Müller, koulařka Markéta Červenková se do finále nepodívá.
ČESKÉ VRCHOLY 7. DNE LOH
- Lukáš Krpálek, jediný český zlatý hrdina z Ria, dokázal zopakovat olympijský triumf, tentokrát ale v nejtěžší kategorii nad 100 kg, více čtěte ZDE >>>
- Jiří Prskavec má zlato! Český kajakář splnil roli favorita a vylepšil tak svůj bronz z Ria. Více čtěte zde >>>
- Začala atletika! V úvodní den Vít Müller (400 metrů překážek) postoupil do semifinále, Markéta Červenková skončila v kvalifikaci koule na 24. místě
- Barbora Seemanová na 50 metrů volný způsob další finále nezapsala
- Medailové pořadí zemí najdete ZDE >>>
Zprávy ze dne 29. července 2021
PLAVÁNÍ: Robert Finke z USA vyhrál závod na 800 metrů volný způsob na OH. Druhý skončil Ital Gregorio Paltrinieri a třetí Ukrajinec Mychajlo Romančuk.
VESLOVÁNÍ: Závod dvojskifů lehkých vah žen ovládly na olympijských hrách v Tokiu v dramatické koncovce Italky Valentina Rodiniová a Federica Cesariniová.
TRAP: Do druhého dne vstoupil parádně David Kostelcký, když trefil ve čtvrté kvalifikační části 25 z 25 „holubů“ a aktuálně mu patří postupové páté místo se skóre 98 ze 100.
VESLOVÁNÍ:Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili ve veslařské regatě čtvrté místo na dvojskifu lehkých vah. Od bronzu je dělilo 2,12 sekundy.Zlato putuje do Irska, stříbro do Německa a bronz získali Italové, kteří odrazili český útok v závěru. Více čtěte ZDE>>>

VESLOVÁNÍ: Už za pár okamžiků odstartuje mužské finále dvojskifu lehkých vah, které je s českou účastí. O medaili se pokusí zabojovat duo Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil.
VESLOVÁNÍ: Kerri Gowlerová a Grace Prendergastová z Nového Zélandu ovládly v Tokiu závod dvojek bez kormidelnice a získaly první olympijské zlato.
VESLOVÁNÍ: Bratři Martin a Valent Sinkovičové z Chorvatska se stali podruhé olympijskými vítězi. V Riu ovládli dvojskif, v Tokiu dvojku bez kormidelníka.
Zprávy ze dne 28. července 2021
RAGBY: Ragbisté Fidži obhájili v Tokiu olympijské zlato v sedmičkách. Ve finále úřadující šampioni z Ria de Janeiro porazili 27:12 Nový Zéland, bronz získala Argentina. Ragbisté se tak postarali o zisk také druhé medaile pro malý ostrovní stát z jižního Pacifiku v historii.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Emoční horská dráha se smutným koncem, tak popsala uplynulé dny beachvolejbalistka Barbora Hermannová. Pozitivní covidové testy parťačky Markéty Slukové oběma na poslední chvíli překazily olympijskou účast. Z Tokia si však nedovezou jen špatné vzpomínky… Více čtěte ZDE>>>

BASKETBAL: Jak utkání proti silnému soupeři z Francie hodnotil ve studiu iSport.cz Josef Jelínek, nejlepší střelec ligové historie? To se dozvíte ZDE >>>

ŠERM: Pořádný mix emocí. Ač vybojoval pro český šerm historický triumf, po výhře se v Alexandru Choupenitchovi mísily pocity všeho druhu, rozhodně ne jen štěstí. Bronzová medaile ho neskutečně těší, mířil ale na zlato. Více čtěte ZDE >>>

GYMNASTIKA: Novým gymnastickým králem je Japonec Daiki Hašimoto. Domácí reprezentant ovládl na olympijských hrách v Tokiu víceboj a navázal na triumfy krajana Koheie Učimury z Londýna 2012 a Ria de Janeiro 2016.
Devatenáctiletý olympijský debutant Hašimoto získal za cvičení na šesti nářadích celkově 88,465 bodu a porazil o čtyři desetiny Číňana Siao Žuo-tchenga, mistra světa z roku 2017.



BASKETBAL: Jak se vedlo klíčovým hráčům české sestavy a komu druhý duel v olympijské skupině proti Francii nesedl? Podívejte se na známky českého národního týmu. Více čtěte ZDE >>>

BASKETBAL: Takhle tohohle vytáhlého chlapíka neznáte. 217 centimetrů vysoký pivot Ondřej Balvín v utkání proti Francii vystoupil ze svého království pod košem a dvěma trojkami přispěl k nečekané české dálkové smršti na úvod zápasu. Více čtěte v článku Martina Haška ZDE >>>
VODNÍ PÓLO: Úřadující mistryně světa a obhájkyně zlatých medailí vodní pólistky USA nečekaně podlehly na olympiádě v Tokiu 9:10 Maďarsku. Američanky pod pěti kruhy prohrály po třinácti letech. Američanky i přes ztrátu vedou tabulku skupiny B a o postup by neměly přijít.
