Seriál Sportu: Olympijská šampionka vypálí za rok až třicet tisíc nábojů | iSport.cz
9. července 2012 • 07:25

Seriál Sportu: Olympijská šampionka vypálí za rok až třicet tisíc nábojů

1080p720p480p360p240p
Tréninkový proces Kateřiny Emmons.
TOP VIDEA
Pět momentů mistrovské sezony. Kde se lámal slávistický titul? Pět momentů mistrovské sezony. Kde se lámal slávistický titul?
Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Dvě až čtyři hodiny na střelnici, k tomu plavání a ještě cviky od fyzioterapeuta. Tak vypadá předolympijský trénink střelkyně Kateřiny Emmons, jež před čtyřmi lety na Hrách v Pekingu získala zlato ve vzduchovce a stříbro v malorážce.„Za měsíc vystřílím zhruba patnáct set malorážkových nábojů a do tisíce vzduchovkových. Takže kolem třiceti tisíc za rok. Na jednom tréninku vzduchovky je to tak sedmdesát ran,“ říká osmadvacetiletá majitelka tří olympijských medailí.

Na vzduchovkové střelnici stráví při jednom tréninku kolem dvou hodin, na malorážkové je to až dvojnásobek. V závodě totiž střílí vleže, vkleče i vestoje, tudíž potřebuje trénovat vlastně tři různé disciplíny. Proto je malorážka až její druhou zbraní, i když vystřílí více nábojů.

U čeho si Emmons od tréninku nejlépe odpočine? A jak vypadá její denní program a jídelníček? To vše se můžete dočíst na stránkách Sportu v seriálu o tréninku olympioniků, jenž začíná prvním dílem v pondělí.

V následujících dnech představíme přípravu badmintonisty Petra Koukala, akvabel Soni Bernardové a Alžběty Dufkové, vzpěrače Jiřího Orsága, trampolinistky Zity Frydrychové, oštěpařů ze skupiny Jana Železného a moderního pětibojaře Davida Svobody.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud