31. července 2012 • 14:01

Dominantní Synek překvapil Drysdalea, postoupila i Knapková

Autor:
Synek vyhrál svou čtvrtfinálovou jízdu.
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skifaři Ondřej Synek a Mirka Knapková na olympiádě suverénně vyhráli své čtvrtfinálové jízdy a postoupili do semifinále. Oba ve svých závodech neměli potíže, Synek dokonce získal náskok hned po startu, čímž překvapil svého největšího soupeře Mahého Drysdalea z Nového Zélandu.Synek vyhrál své čtvrtfinále přesvědčivým stylem a jenom v závěru trochu zvolnil.

„Byl to dobrý závod, ale trošku složitější, než jsem očekával. Nor Olaf Tufte, Dán a Kubánec za mnou bojovali o dvě postupová místa a jeli úplně naplno,“ vysvětloval Synek svůj brzký úprk vpřed.

Synek svou nečekanou taktikou překvapil i Novozélanďana Mahého Drysdalea.

„Viděl jsem, že byl od startu docela dominantní. Jezdil jinak než obvykle. Jednoznačně je to můj největší soupeř,“ hodnotil Drysdale.

Synek se už ve druhé polovině závodu šetřil a vítězství si pojistil bez výrazné ztráty energie.

„Nechtěl jsem zbytečně vydávat síly, protože máme zítra semifinále. Tak jsem se šetřil,“ říká Synek.

„I v konci bylo vidět, že mě Kubánec začal sjíždět. Nejel jsem ale žádný závěr, žádný nástup. Jel jsem od začátku do cíle stejně. Kdybych chtěl, byla tam rezerva.“

Synek se v zítřejším semifinále utká mimo jiné s Angličanem Alanem Campbellem a Belgičanem Timem Maeyensem.

Ve druhé rozjížďce čekají na Drysdalea Němec Hacker, norský olympijský vítěz Tufte a Kubánec Fournier Rodriguez.

Podobně jako Synek vyhrála svou rozjížďku bez velkých problémů i skifařka Mirka Knapková. V úvodu čtvrtfinálové jízdy sice zůstávala za Švédkou Fridou Svensonnovou, brzy se ale před ni dostala a v pohodě postoupila z prvního místa. Knapkovou čeká semifinále až ve čtvrtek.

Další české lodě dnes neuspěly. Čtyřka bez kormidelníka Matyáš Klang, Milan Bruncvík, Jakub Podrazil a Michal Horváth skončila čtvrtá v opravách a nepostoupila do semifinále.

Lehká čtyřka bez kormidelníka Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník dojela ve svém semifinále šestá a čeká ji finále B. Stejně dopadl ženský dvojskif. Sestry Jitka a Lenka Antošovy dlouho držely postupové místo, v závěru je ale předjely Američanky.

„O postup jsme přišli dvě stě metrů před cílem. Nemůžu jim nic vytknout, daly do toho maximum,“ hodnotil trenér Josef Lukš.

„Možná je pro mě poučení, že jsme měli být trošku líp fyzicky připraveni. Pro mě bylo překvapení, jak hrozně nervozní byla Jitka, která už je přitom zkušená. Dnes byla strašně nervozní, bylo to znát i na technice.“

Čtvrtfinále:
Skif: 1. Synek (ČR) 6:53,32.

Semifinále:
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah: 1. Velká Británie (Bartley, R. Chambers, Williams, P. Chambers) 5:59,68, ...6. ČR (Vraštil, Kopáč, O. Vetešník, J. Vetešník) 6:06,85.

Opravy:
Čtyřka bez kormidelníka: 1. Srbsko (Jagar, Vukovič, Derič, Vasič) 6:01,97, ...4. ČR (Klang, Bruncvík, Podrazil, Horváth) 6:04,56.

Ženy:

Čtvrtfinále:

Skif: 1. Knapková (ČR) 7:35,35.

Opravy:

Dvojskif: 1. Wej-wej Ču, Wang Min (Čína) 7:09,65, ...3. J. Antošová, L. Antošová (ČR) 7:11,68.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze