31. července 2012 • 16:30

Stále bez medaile! Kanoista Ježek dojel pátý, Slovák Martikán získal bronz

Kanoista Ježek medaili nezíská, o čemž rozhodla finálová jízda
Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek

Singlkanoista Stanislav Ježek skončil ve finále olympijského závodu ve vodním slalomu na pátém místě. Pětatřicetiletý český reprezentant zopakoval umístění z Her před čtyřmi lety v Pekingu. Bronzovou medaili získal slovenský závodník Michal Martikán. Olympijským šampionem se potřetí v kariéře stal Tony Estanguet z Francie.

Pětatřicetiletý Ježek se ve finále stejně jako v semifinále nevyvaroval doteku branky, tentokrát dostal jen dvě trestné sekundy za jeden "šťouch". Přesto zaostal za svým předešlým časem a prakticky již po dojezdu bylo jasné, že na vytouženou medaili nedosáhne.

Po něm se finále nevydařilo Japonci Takuju Hanedovi, ale Španěl Ander Elosegi byl o více než tři sekundy rychlejší. Své zkušenosti poté prodal dvojnásobný olympijský šampion Michal Martikán ze Slovenska, jenž toužil po třetím triumfu.

Podobně na tom byl i Estanguet, vítěz z Atén a Sydney. Čtyřiatřicetiletý Francouz předvedl nejrychlejší jízdu dne, navíc bez chyb a mohl se radovat z dalšího velkého úspěchu své kariéry.

Martikána, který získal již pátou medaili na pátých hrách, poté ještě odsunul na třetí místo překvapivý vítěz semifinále Němec Sideris Tasiadis. Slovenský slalomář tak přidal ke dvěma zlatům a stříbrům první bronzovou olympijskou medaili.

Kanoistika - vodní slalom:

Muži: C1: 1. Estanguet (Fr.) 97,06 (0 trest. sekund), 2. Tasiadis (Něm.) -1,03 (0), 3. Martikán (SR) -1,25 (0), 4. Elosegi (Šp.) -5,55 (0), 5. Ježek (ČR) -8,67 (2), 6. Maley (Austr.) -10,02 (0), 7. Haneda (Jap.) -13,56 (2), 8. Savšek (Slovin.) -122,89 (108).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.