31. července 2012 • 15:15

Sychrovi k bronzu chyběl jeden terč. Projevila se chyba z tréninku, litoval

Autor: ,
Český skeetař Jan Sychra na olympijskou medaili nedosáhl
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Skeetař Jan Sychra obsadil na olympijských hrách v Londýně šesté místo. Při čtvrtém startu pod pěti kruhy je to jeho nejlepší výsledek. Ve svém premiérovém olympijském finále netrefil dva terče, s celkovým součtem 143 zásahů potřeboval přitom jen o jednu trefu lepší výsledek, aby postoupil do rozstřelu o bronz.



Zlato získal stejně jako v Pekingu teprve třiadvacetiletý Američan Vincent Hancock v novém olympijském rekordu 148 bodů, stříbro vybojoval Dán Anders Golding (146). V dodatečném boji o bronz pro sebe rozhodl katarský střelec a populární pilot rallye Násir Attíja rozstřel s Rusem Valerijem Šominem, pro kterého by medaile byla dárkem k dnešním 41. narozeninám.

Třiačtyřicetiletý Sychra vylepšil deváté místo z Atén 2004. Startoval také v Atlantě 1996, kde byl patnáctý, a na předchozích hrách v Pekingu (16.).

"Musím říct, že jsem spokojený. Dali jsme si s trenérem za cíl, že by bylo dobré se dostat do finále. To jsme si přáli a to se i povedlo. Co by bylo navíc, to by byl nadstandard," řekl Sychra. "Finále na olympiádě je výborný výsledek. Jsem za Honzu rád, on je zkušený střelec a pohodář, z něj vyzařuje klid," řekl trenér Jan Hůla.

Sychra postoupil do finále z šestého místa a první chybu udělal na třetí pozici, na které minul první terč. "Bohužel se projevila chyba, která se ukazovala v tréninku. Nebyl jsem nervózní, ale tam mi to nešlo už v tréninku, tenhle první terč, a jenom se projevilo moje slabé místo," řekl Sychra.

V kvalifikaci přitom na této pozici střílel jistě a znovu chyboval až ve finále. "Asi to je někde v podvědomí. Špatně se mi to odhaduje zrovna na té pozici ten vysoký terč, tak mě to klame," řekl Sychra.

Druhá chyba přišla na 'čtyřce' a opět při první ráně na jeden terč. Sychra už se připravoval na výstřel, ale rozhodčí ho ještě vrátil. "Asi mě tím vyvedl z tempa. To mě asi rozhodilo, ale s tím se musí střelec umět vyrovnat," řekl Sychra. Na šesté místo ho při bodové rovnosti s Italem Luigim Loddem odsunul horší výsledek ze čtvrté série, neboť v páté i ve finálové vyšli nastejno.

Druhý český reprezentant Jakub Tomeček skončil 19. po nezdaru v posledním kvalifikačním kole, ve kterém udělal tři chyby. Ještě po čtyřech sériích se dělil se Sychrou o místo zaručující minimálně rozstřel o finále. "V tom klukovi je velký potenciál, má všechno před sebou a nějakou olympiádu ještě vyhraje," předpovídal kouč Hůla.

Sportovní střelba:
Muži - skeet:
1. Hancock (USA) 148 (123+25), 2. Golding (Dán.) 146 (122+24), 3. Attíja (Katar) 144 (121+23/v rozstřelu 6), 4. Šomin (Rus.) 144 (121+23/5), 5. Lodde (It.) 143 (120+23), 6. Sychra 143 (120+23), ...19. Tomeček (oba ČR) 117.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko








Klasická verze
Mobilní verze