31. července 2012 • 15:15

Sychrovi k bronzu chyběl jeden terč. Projevila se chyba z tréninku, litoval

Autor: ,
Český skeetař Jan Sychra na olympijskou medaili nedosáhl
TOP VIDEA
Dukla - Plzeň: Viktoria vyrovnala na 1:1. Krásnou kombinaci zakončiil Hořava Dukla - Plzeň: Viktoria vyrovnala na 1:1. Krásnou kombinaci zakončiil Hořava
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Skeetař Jan Sychra obsadil na olympijských hrách v Londýně šesté místo. Při čtvrtém startu pod pěti kruhy je to jeho nejlepší výsledek. Ve svém premiérovém olympijském finále netrefil dva terče, s celkovým součtem 143 zásahů potřeboval přitom jen o jednu trefu lepší výsledek, aby postoupil do rozstřelu o bronz.Zlato získal stejně jako v Pekingu teprve třiadvacetiletý Američan Vincent Hancock v novém olympijském rekordu 148 bodů, stříbro vybojoval Dán Anders Golding (146). V dodatečném boji o bronz pro sebe rozhodl katarský střelec a populární pilot rallye Násir Attíja rozstřel s Rusem Valerijem Šominem, pro kterého by medaile byla dárkem k dnešním 41. narozeninám.

Třiačtyřicetiletý Sychra vylepšil deváté místo z Atén 2004. Startoval také v Atlantě 1996, kde byl patnáctý, a na předchozích hrách v Pekingu (16.).

"Musím říct, že jsem spokojený. Dali jsme si s trenérem za cíl, že by bylo dobré se dostat do finále. To jsme si přáli a to se i povedlo. Co by bylo navíc, to by byl nadstandard," řekl Sychra. "Finále na olympiádě je výborný výsledek. Jsem za Honzu rád, on je zkušený střelec a pohodář, z něj vyzařuje klid," řekl trenér Jan Hůla.

Sychra postoupil do finále z šestého místa a první chybu udělal na třetí pozici, na které minul první terč. "Bohužel se projevila chyba, která se ukazovala v tréninku. Nebyl jsem nervózní, ale tam mi to nešlo už v tréninku, tenhle první terč, a jenom se projevilo moje slabé místo," řekl Sychra.

V kvalifikaci přitom na této pozici střílel jistě a znovu chyboval až ve finále. "Asi to je někde v podvědomí. Špatně se mi to odhaduje zrovna na té pozici ten vysoký terč, tak mě to klame," řekl Sychra.

Druhá chyba přišla na 'čtyřce' a opět při první ráně na jeden terč. Sychra už se připravoval na výstřel, ale rozhodčí ho ještě vrátil. "Asi mě tím vyvedl z tempa. To mě asi rozhodilo, ale s tím se musí střelec umět vyrovnat," řekl Sychra. Na šesté místo ho při bodové rovnosti s Italem Luigim Loddem odsunul horší výsledek ze čtvrté série, neboť v páté i ve finálové vyšli nastejno.

Druhý český reprezentant Jakub Tomeček skončil 19. po nezdaru v posledním kvalifikačním kole, ve kterém udělal tři chyby. Ještě po čtyřech sériích se dělil se Sychrou o místo zaručující minimálně rozstřel o finále. "V tom klukovi je velký potenciál, má všechno před sebou a nějakou olympiádu ještě vyhraje," předpovídal kouč Hůla.

Sportovní střelba:
Muži - skeet:
1. Hancock (USA) 148 (123+25), 2. Golding (Dán.) 146 (122+24), 3. Attíja (Katar) 144 (121+23/v rozstřelu 6), 4. Šomin (Rus.) 144 (121+23/5), 5. Lodde (It.) 143 (120+23), 6. Sychra 143 (120+23), ...19. Tomeček (oba ČR) 117.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze