1. srpna 2012 • 13:35

Zlatí obhájci vyrazili do Londýna. Neberu se jako spasitelka, říká Špotáková

Autor:
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | FOTOGALERIE | Dostala pusu od přítele, přání od pracovníků letiště a nastoupila do letadla. V pátý den olympiády odcestovala do Londýna oštěpařka Barbora Špotáková, jedna z největších medailových nadějí české výpravy. „Je pravda, že minule jsme už z domova koukali, jak se sbírají medaile. Začátek byl veselejší,“ uvědomuje si Špotáková čekání na stupně vítězů.Ve stejném letadle seděli i druhý obhájce zlata střelec David Kostelecký, oštěpař Vítězslav Veselý, běžec Pavel Maslák a další. Dá se s klidem říct, že kolem oběda se z vojenské ranveje v Praze-Kbelích vzneslo do vzduchu hodně očekávání.

Na první pohled na olympionicích nebylo vidět žádné napětí, spíš se četly poslední české noviny a časopisy, padaly vtípky a pozdravy před cestou. „Jé, ty letíš taky? Až teď?“ zvolala překvapená Špotáková na střelce Kosteleckého, když se s ním potkala v odletové hale.

Právě oni dva jsou těmi, na jejichž vystoupení fanoušci čekají hodně netrpělivě. Zejména v současné situaci, kdy čekání na medaili se prodlužuje. Od koho jiného by mohla přijít než od šampionů z Pekingu?

Barbora Špotáková jde do boje ve čtvrtek 9. srpna.
360p 240p


„Vnímáme, že ta medaile pořád nepadá, možná se nervozita trochu zvyšuje,“ připustil Kostelecký. „Ale speciálně co se týká střílení nevíme, jaké budou podmínky. I počasí může ovlivnit závod. To se těžko předvídá,“ říkal.

Už dopředu předeslal, že v pozici pekingského obhájce se nechce do Londýna vydávat, aby nestupňoval očekávání. Raději říkal: „Jedu tam pokusit se o další výborný závod.“

Sám je ve specifické pozici, protože jednu medaili v Londýně už získala jeho švagrová, bronzová slovenská střelkyně Danka Barteková. Její sestru si Kostelecký vzal za manželku. „Bylo by pěkné, kdybych medaili přinesl domů taky. Naštěstí už ale jednu mám,“ pousmál se střelec.

Cestující ze středečního leteckého speciálu vesměs doufali, že první medaile pro Česko přijde dřív, než sami nastoupí ke své disciplíně. Aby tak mohli jít na start klidněji.

„Zrovna David by se o ni postarat mohl, potom taky tenistky ve čtyřhře,“ odhadovala Špotáková. Sama se nechtěla pasovat do role spasitelky, která vytoužený úspěch fanouškům přinese. „Medaile přijdou a nakonec jich bude dost,“ zůstává optimistkou.

Palce bude držet i svému kolegovi Vítězslavu Veselému, jehož oštěpařská bitva čeká až na samotném konci programu. Veselý se v Londýně představí jako mistr Evropy a ani on se nemusí držet zbytečně při zdi, co se plánů týká.

Maslák je mistrem Evropy v běhu na 400 metrů z letošního roku.
360p 240p


„Každý, kdo pomýšlí na medaili, myslí zároveň na tu nejvyšší. Udělám, co bude v mých silách,“ slíbil. Dění v jiných sportech sice doma sledoval, ale postupně se od dramatických bojů bude raději držet stranou.

„Zvlášť když vidím nějaký dramatický závod s českou účastí, mám tendenci závodit u televize taky a stojí to hodně sil. Budu se raději soustředit na sebe,“ pousmál se Veselý.

Běžec Maslák si chce olympiádu hlavně užít.
Běžec Maslák si chce olympiádu hlavně užít.

Kdy jdou do boje velké naděje
David Kostelecký (střelba)
Pondělí 6. srpna

Barbora Špotáková (oštěp)
Čtvrtek 9. srpna

Vítězslav Veselý (oštěp)
Sobota 11. srpna
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze