FOTO: Usain! Usain! Usain! Božský Bolt získal zlato a pobláznil Londýn

Jamajští sprinteři Blake a Bolt slaví s fanoušky
Fanoušci, fotografové, novináři. Jamajští běžci neměli o zájem okolí nouzi
Kdo by si nechtěl plácnout se zlatým Boltem?
Usain! Usain! Bolt pobláznil celý stadion
Král Bolt uhájil svůj zlatý trůn, po Pekingu má zlato ze stovky i z Londýna
Najdi Bolta. Nejrychlejší muž planety slaví se stovkami svých fanoušků
Jamajská radost. Sprinteři slaví po běhu na 100 m
37
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
LOH Londýn 2012
Vstoupit do diskuse (1)

Olympiáda má svého krále. Je jím jamajský sprinter Usain Bolt, který si novým olympijským rekordem 9,63 sekundy doběhl pro zlato ve stovce, obhájil tak svůj triumf z Pekingu a rozpoutal v Londýně šílenství.

Už před nástupem sprinterů k závodu na 100 metrů byli diváci na nohou. Všem borcům se při představování dostalo pozornosti fanoušků, ale v momentě, když přišel na řadu Bolt, hlasatele nebylo slyšet.

Rozsvítily se tisíce blesků v ochozech Olympijského stadionu, tisícovky fanoušků křičely Jamajčanovo jméno, soutěž kladivářů byla přerušena.

A když nejrychlejší muž světa Usain Bolt urval zlato a po svém vítězství oběhl čestné kolečko, celý stadion jako by zachvátila zlatá horečka.

Osmdesát tisíc fanoušků na stadionu nepřetržitě a opakovaně skandovalo jediné slovo: "Usain, Usain, Usain!"


Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů