16. června 2016 • 18:54

Sáblíková musí čekat, zda na ni v olympijské časovce zbude místo

Autor: ,
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na svou neúčast v olympijské časovce dostala Martina Sáblíková razítko už i od Cyklistické unie (UCI). Ta potvrdila, že se česká závodnice do Ria nekvalifikovala. Start trojnásobné olympijské vítězky v rychlobruslení na letních Hrách je tak už velice nepravděpodobný, nicméně právní zástupce Českého olympijského výboru Jan Šťovíček nyní zjišťuje, zda všechny země využijí přidělená místa."Mezinárodní cyklistická federace trvá na svém výkladu, že Martina Sáblíková kvalifikační kvótu nezískala," řekl Šťovíček Českému rozhlasu. Podle výkladu UCI je potřeba se prvotně kvalifikovat do závodu s hromadným startem, což se českým cyklistkám nepodařilo.

Sáblíková stále věří v letní olympijské hry: Všichni se snaží

Přesto má trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení podle Šťovíčka stále šanci, že v srpnu v Brazílii závodit bude. "Včera (15. června) byl poslední den, kdy národní olympijské výbory potvrzovaly, zda kvóty využijí. Pravidelně se stává, že několik zemí to nevyužije. My jsme tlačili na to, aby Česká republika, respektive Martina Sáblíková, byla první na řadě, kdo dostane nevyužitou kvótu," uvedl Šťovíček.

Český svaz cyklistiky ještě zvažuje arbitrážní žalobu na UCI kvůli špatnému výkladu pravidel. Sáblíková totiž na zářijovém mistrovství světa v Richmondu dojela v časovce v redukovaném pořadí devátá, přičemž deset nejlepších zemí mělo mít jistotu startu na OH. Proto Sáblíková ani její trenér Petr Novák o účasti v Riu zpočátku vůbec nepochybovali. O žalobě ale Šťovíček hovoří až jako o poslední možnosti.

Sáblíková dál pokračuje v přípravě a věří, že se do Ria dostane. Ve středu po návratu ze soustředění v Itálii jasně vyhrála časovku do vrchu z Karlovy Studánky na Praděd. "Zklamání by to bylo velké, ale mám i jiné cíle. Ta příprava mi alespoň pomůže v zimě," uvedla Sáblíková.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze