LOH Rio 2016: Pro medaile? Do Ria už odletěl Prskavec či Kudějová | iSport.cz
24. července 2016 • 22:55

Pro medaile? Do Ria odletěly první české naděje i 16letá plavkyně

Autor: ,
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.? Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prvních deset českých sportovců dnes hodinu před půlnocí odletělo do dějiště olympijských her Ria de Janeiro. Na letišti v Praze-Kbelích usedli do vojenského speciálu především plavci a vodní slalomáři včetně medailových nadějí Kateřiny Kudějové a Jiřího Prskavce.Do Ria zamířili také plavci Jana Pechanová, Simona Baumrtová, Jan Micka, Martina Moravčíková, Pavel Janeček, Barbora Seemanová, Lucie Svěcená a Barbora Závadová. V letadle nechyběli ani trenéři, fyzioterapeuti a personál pro český dům.

Plavkyně Baumrtová startovala už na olympiádě v Londýně před čtyřmi lety a s nadšením letěla i do Ria. "Je to o výkonech, ale těším se i celkově na atmosféru. Londýn jsem si hodně užila, tam se mi i dařilo plavecky. Je to něco jiného než mistrovství světa, protože tam jsou i jiné sporty," řekla novinářům Baumrtová.

Češi odletěli do Ria. Rusové? Kazit sny bez jistoty by se nemělo, říká Prskavec
720p 480p 360p 240p

V letadle byla i kajakářka Amálie Hilgertová, neteř slavné olympioničky Štěpánky Hilgertové bude v Riu předjezdkyní. "Doufám, že o příští olympiádu už budu bojovat a tohle pro mě bude zkušenost," řekla devatenáctiletá naděje.

Nejmladší členkou výpravy je plavkyně Seemanová, která se na olympijské hry probojovala v 16 letech. "Měla jsem letět s rodinou na dovolenou na Zakynthos, ale tohle je lepší. Spousta lidí mi říká, že je neuvěřitelné jet v šestnácti na olympiádu, a já si to teď čím dál víc uvědomuji," řekla Seemanová před odletem.

Tisíc kilometrů ve vzduchu

Na sportovce čekala cesta dlouhá deset tisíc kilometrů s mezipřistáním na Kapverdských ostrovech, aby letadlo mohlo dotankovat. "Doufám, že budu spát. Jsem ráda, že nás jede míň, takže to bude příjemnější, že se můžeme natáhnout," řekla Baumrtová, která si případně bude číst nebo luštit. "Abych nemusela myslet na plavání," řekla plavkyně, kterou přiletí do Ria podpořit rodina i přítel.

Prskavec se těšil na let do Ria speciálem. A na medaili si věří
720p 480p 360p 240p

Velmi natěšený přijel do odbavovací haly Prskavec. "Hrozně se těším. Speciálem jsem ještě neletěl a prý je to velká věc, tak jsem zvědavý," prohlásil vodní slalomář, který dorazil i s psím mazlíčkem. "Do letadla už ale pejsek nebyl schválený. Dostal jsem ho až sem na letiště, což by teda prý také neměl, ale dál už mi ho nepustili," dodal.

Již skoro od začátku července je v Riu jachtařka Veronika Kozelská Fenclová. Závodnice třídy Laser Radial nebude bydlet v olympijské vesnici, ale v hotelu. "Je daleko od mariny na každodenní ježdění," vysvětlila na sociálních sítích.

Celkem má nyní v Riu účast jistou 106 českých sportovců. Většina z nich odletí do Ria 4. srpna, tedy den před oficiálním zahájením her. Další odlety jsou naplánovány na 29. července, 8. a 13. srpna.

Seemanová letí v 16 do Ria: Jako nejmladší budu opékat buřty
720p 480p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud