LOH Rio 2016: Šťastný Prskavec s bronzovou medailí: Táta brečel a říkal nesmyslný slova | iSport.cz
Romana Barboříková
10. srpna 2016 • 22:15

Šťastný Prskavec po bronzové medaili: Táta brečel a říkal nesmyslný slova

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš šetřil čas, tak zkušeně odmítl podavače míčů LIGA NARUBY: Baroš šetřil čas, tak zkušeně odmítl podavače míčů
ČÍSLA 21. kola: Hrošovský proti Slavii exceloval. Proč zaujal Costa? ČÍSLA 21. kola: Hrošovský proti Slavii exceloval. Proč zaujal Costa?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RIA | Po dojezdu do cíle v něm převládalo zklamání. Vodní slalomář Jiří Prskavec věděl, že si jednou chybou mohl zkazit medailový sen. Jenže o několik desítek vteřin už slavil! Slovák Jakub Grigar totiž svoji jízdu nezvládl a mladý Prskavec tak zařídil první českou medaili na OH v Riu. „Je to neuvěřitelný, nedokážu ani vyjádřit své pocity,“ jásal český reprezentant s bronzovou medailí na krku.Prskavec po závodu přiznal, že mu úplně nevyšla zamýšlená taktika. „Ze začátku jsem to chtěl trošičku jistit, ale úplně se mi to nedařilo. Od prvních záběrů jsem věděl, že takhle nepojedu a začal jsem to tam docela sázet,“ tvrdil.

„Potom, co mi vyšel střed, jsem si říkal, teď jedeš nejrychleji, teď to prostě udrž. Pak ale přišla levá protivoda, kde mi to krutě nevyšlo. Myslel jsem, že to tam vyšlu jako v tréninku, ale měl jsem tam proud, takže jsem se dotknul. V tu chvíli jsem navíc věděl, že časy ostatních byly výborné, takže jsem musel jet fakt hustě,“ dodal Prskavec.

To se mu nakonec podařilo. I přes penalizaci dojel třetí. A protože Jakub Grigar, který jel po něm, hrubě nezvládl závěr, na „bedně“ už zůstal. „Kubovi jsem docela věřil. Je to kamarád a přál bych mu to. Ale na druhou stranu myslím, že je ještě mladý a může si počkat,“ culil se český hrdina.

„Je to neuvěřitelný pocit. Nedokážu to teď přesně vyjádřit, ale je to krásný. Když jsem viděl, jak za mnou do cíle přijel táta... On to prožíval fakt hrozně, brečel a říkal nesmyslný slova. Tohle je odměna pro nás oba, nejenom pro mě. A to, že jsme to zvládli a vezeme domů medaili, je nádherný,“ pokračoval šťastný Prskavec.

Bronzový medailista se na závěr ještě jednou vrátil ke své chybce, která ho málem stála vytoužený úspech. „V cíli jsem byl nejdřív zklamaný. Říkal jsem si, škoda toho ťuku, jinak bych byl o vteřinu a půl nejrychlejší. Kdybych byl čtvrtý, tak by mě to strašně mrzelo. Ale věřil jsem, že si tu medaili fakt zasloužím a že mi to vyjde,“ tvrdil.

Vyšlo. A Česko tak má na OH v Riu první medaili.

Více o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte ZDE>>>

Vodní slalomář Jiří Prskavec získal na OH v Riu bronzovou medaili
Vodní slalomář Jiří Prskavec získal na OH v Riu bronzovou medaili

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud