Sledge hokejisté budou hrát o 5. místo, lyžař Hetmer slalom nedokončil

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Čeští sledge hokejisté zvítězili na paralympijských hrách v Pchjongčchangu nad Švédskem 4:3 po samostatných nájezdech a v pátek budou hrát o páté místo s vítězem zápasu mezi Japonskem a Norskem. O výhře rozhodl Michal Geier, který v rozstřelu proměnil oba nájezdy.

Švédové přitom vstoupili do utkání mnohem lépe a po chybách české obrany vedli už v osmé minutě 2:0. Po snížení Zdeňka Krupičky jim pak v úvodu druhé třetiny vrátil dvoubrankový náskok Niklas Ingvarsson.

V třetí patnáctiminutovce ale dokázali svěřenci trenéra Jiřího Břízy vyrovnat. Zdeněk Hábl využil přesilovku pět na tři a půldruhé minuty před koncem skóroval střelou z úhlu Pavel Doležal.

Do nájezdů vstoupili lépe Češi a po brankách Geiera a Krupičky vedli 2:0, ale Hábl následně neuspěl a švédský tým srovnal. Ve čtvrté sérii však Ingvarsson přestřelil, zatímco Geier byl i podruhé neomylný.

Zrakově postižený lyžař Patrik Hetmer, který se ve všech třech předchozích závodech v Pchjongčchangu vešel do nejlepší desítky, obří slalom nedokončil. Nejlepším českým zástupcem byl Tadeáš Kříž, jenž při premiérovém startu obsadil 12. místo. Tomáš Vaverka a Miroslav Lidinský skončili v kategorii stojících ve třetí desítce.

Sjezdové lyžování - obří slalom:

Muži:

Zrakově postižení: 1. Bertagnolli (It./trasér Casal) 2:10,51 (1:05,12+1:05,39), ...12. Kříž (ČR/Nevrlý) -21,97 (1:18,03+1:14,45), Hetmer (ČR/Máčala) nedokončil 1. kolo.

Stojící: 1. Gmur (Švýc.) 2:12,47 (1:05,70+1:06,77), ...22. Vaverka -19,31 (1:15,93+1:15,85), 25. Lidinský (oba ČR) -28,59 (1:21,48+1:19,58).

Sedící: 1. Pedersen (Nor.) 2:13,45 (1:07,48+1:05,97), ...Bambousek (ČR) nedokončil 1. kolo.

Sledge hokej - O 5.-8. místo:

ČR - Švédsko 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 9. Krupička, 35. Hábl, 44. Doležal, rozhodující sam. nájezd Geier - 7. a 17. Ingvarsson, 8. Kasperi.