7. února 2022 • 04:33

Šok Shiffrinové na úvod: Často nepadám. Nevyšel mi timing, to by mě nenapadlo

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Souček na svém místě v šatně Slavie: Chceme třetí rok v Evropě
Pohár pro vítěze Konferenční ligy v Praze. Ujfaluši drží palce "fialkám"
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová si na olympiádu naplánovala náročnou misi pěti disciplín, v té úvodní ale vydržela na trati jen pár sekund. V prvním kole obřího slalomu udělala chybu a svoji jízdu nedokončila. „Moc často se nestává, že bych upadla,“ řekla v cíli obhájkyně zlata z minulých Her v Pchjongčchangu.Shiffrinová v čínském středisku Jen-čching bojuje o svou třetí zlatou olympijskou medaili, čímž by se stala nejúspěšnější americkou alpskou lyžařkou v olympijské historii. Úvodní disciplína jí však přinesla brzké vyřazení.

„Cítila jsem, že jsem do toho dobře šla, byla jsem agresivní. Ale v jedné zatáčce mi trochu nevyšel timing, zatlačila jsem moc na hrany a už to bylo,“ prohlásila Shiffrinová. „Nestává se mi často, že bych upadla. Hodně jsem pracovala na timingu nájezdu do oblouků. Opravdu by mě nenapadlo, že s tím budu mít problém.“

Od února 2020, kdy Shiffrinová přerušila kariéru kvůli tragické nehodě svého otce, poprvé vypadla z trati až před měsícem ve druhém kole slalomu v Kranjské Goře. Podruhé se jí to stalo až v olympijské premiéře v Jen-čchingu.

Mikaela Shiffrinová padá v prvním kole obřího slalomu na ZOH
Mikaela Shiffrinová padá v prvním kole obřího slalomu na ZOH

„Nebylo to proto, že bych se držela zpátky, takže na to můžu být pyšná,“ řekla Shiffrinová. „Ale stalo se to v páté bráně obřího slalomu na olympiádě, takže je to pro mě určitě zklamání.“

Závodnice si poprvé naostro vyzkoušeli suchý umělý sníh, který leží v čínských horách. Shiffrinová si zkušenost pochvalovala.

„Lyžovat na tomhle sněhu bylo neuvěřitelné. Kruci, byla to krása! Ale jakákoli malá chyba se vám nevyplatí. Viděli jste to u mě, ta brána mě vytrestala.“

První kolo obřího slalomu vyhrála Švédka Sara Hectorová o tři desetiny sekundy před Rakušankou Katharinou Truppeovou. Slovenka Petra Vlhová je se ztrátou téměř dvou sekund po prvním kole třináctá. Druhé kole se jede v půl osmé českého času.

ONLINE PŘENOS - ZOH 2022
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Ester Ledecká Ester Ledecká Hokejová reprezentace Hokejová reprezentace Markéta Davidová Markéta Davidová Martina Sáblíková Martina Sáblíková
Obnovit
Zprávy ze dne 20. 2. 2022
16:28
20. 2. 2022
Martina Sáblíková

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: „Zakončení se sportovci je vždy krásné, ale já upřímně mám radši zahájení. Když vidím, jak zhasíná oheň, tak končí čtyřletá etapa a mně to přijde hrozně smutné,“ řekla česká vlajkonoška Martina Sáblíková. Přiznala, že před začátkem her měla strach, jak bude olympiáda v Číně vypadat. „A myslím si, že jsem nebyla jediná. Ale myslím, že to bylo zvládnuté na jedničku,“ uvedla čtyřiatřicetiletá rychlobruslařka a pochválila vedení české výpravy za servis pro sportovce.

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:52
20. 2. 2022
 

Osmou držitelkou Ceny Věry Čáslavské za mimořádné zásluhy žen ve sportu a olympijském hnutí je bývalá mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková.

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:38
20. 2. 2022
 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: Podívejte se na sestřih z krásného loučení s olympiádou!

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud