Pavel Bárta
6. ledna 2022 • 04:50

Panika kvůli omikronu. Zrušení ZOH? Katastrofa. Bříza: Všichni tam chtějí

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
LFA by za práva mohla dostat až 500 milionů. Jaká je termínová listina příští sezony?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úterní semifinále Ligy mistrů mezi Red Bull Mnichov a Tapparou Tampere bylo na poslední chvíli stornováno kvůli pozitivním testům v německém celku. Zápasy odkládá švýcarská liga, přibyla KHL. Olympiáda v Pekingu má začít za měsíc. S virem se rychle šíří i protichůdné názory, třeba zimní Hry úplně zrušit. IIHF se chystá na to, že budou. „Mluvíme s asociacemi a kluby, všichni tam chtějí. Ale jsme v situaci, kdy nedokážeme odhadnout další vývoj,“ sdělil pro iSport Premium první viceprezident IIHF Petr Bříza.Tsunami nové varianty omikron vyvolalo další vlnu paniky. Nakažených přibývá, NHL do Pekingu nepojede, IIHF musela předčasně ukončit juniorský šampionát v Kanadě, zrušila turnaj žen do 18 let, stornovala i další program. Ale má enormní zájem, aby nezhasl olympijský oheň. Z příjmů za účinkování pod pěti kruhy platí z velké části všechno ostatní.

„Poté, co NHL zrušila účast, jsme měli velmi pozitivní komunikaci s evropskými kluby a soutěžemi,“ řekl první viceprezident IIHF Petr Bříza.

„Vyjasnili jsme si nejasnosti, třeba nepravdivé informace, jež se objevily ohledně karantén, všichni to správně pochopili. Jenže to bylo před čtrnácti dny, teď situace akceleruje. Už na tiskovce po zrušení dvacítek jsem uvedl, že 15. prosince měla NHL odložených osm zápasů, před Vánoci, kdy jsme rušili lednový program, jich bylo už šedesát, a teď je to přes stovku. Nedovedu věštit z křišťálově koule, co bude za pár dní,“ dodal Bříza.

IIHF je zatím ve spojení s MOV i organizačním výborem zimních Her, řeší například covidový protokol. Ten, který platil pro mistrovství světa do 20 let v Kanadě, byl připraven v souladu se zdravotnickými autoritami provincie Alberta. Jeden pozitivní případ znamenal, že celý tým musel do izolace.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Play off
Články odjinud


Články odjinud