SESTŘIH: Česko - Japonsko 2:3sn. Klíčová prohra, ve čtvrtfinále USA

Daniela Pejšová u mantinelu s Japonkou Haruka Tokovou.
Klára Hymlárová zůstala na ledě ležet v nepříliš pěkné pozici...
Klára Hymlárová po těžkém střetu s kapitánkou Alenou Mills.
Ostrý střet s Alenou Mills odnesla zraněním Klára Hymlárová
České hokejistky srovnaly důležitou bitvu s Japonskem
České hokejistky srovnaly důležitou bitvu s Japonskem
České hokejistky se radují z vyrovnávací branky na 2:2, kterou vstřelila Natálie Mlýnková
26
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz, zoh
Hokej na ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (2)

České hokejistky nezvládly klíčový duel. V posledním utkání skupiny na olympijských hrách v Pekingu padly s Japonskem 2:3 po samostatných nájezdech a ve skupině skončí na druhém místě. Svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny se ve čtvrtfinále střetnou se zámořským favoritem z USA, posledními olympijskými šampionkami z Her v Pchjongčchangu.

Japonky v utkání dvakrát vedly díky přesilovkovým brankám Haruky Tokoové. Za český tým vyrovnaly nejdříve Denisa Křížová a následně Natálie Mlýnková. Český tým měl v utkání převahu, kterou však nezúročil a v rozstřelu rozhodla Hanae Kuboová, jež byla jedinou úspěšnou exekutorkou.

Češky v pondělí krátce po porážce s Dánskem 2:3 získaly díky výhře Švédska nad Čínou 2:1 jistotu účasti v play off. K posunu na první místo skupiny potřebovaly Japonky jakkoliv porazit, aby se vyhnuly souboji s jedním z jednoznačných favoritů USA a Kanadě.

Přesně po čtyřech minutách hry ale český výběr musel dohánět ztrátu. Šestý tým loňského mistrovství světa, o jednu pozici lepší než Češky, se prosadil při vyloučení Mrázové, kdy Peslarovou opakovaným pokusem překonala Haruka Tokoová. Pacinův výběr marně dobýval branku Fudžimotové. Ve 13. minutě navíc přišel o Hymlárovou, která se nešťastně srazila s kapitánkou Mills a při pádu na záda se udeřila hlavou o led. Po ošetření se do zápasu už nevrátila.

VIDEO: Ostrá srážka Kláry Hymlárové s Alenou Mills

České hokejisty se neprosadily ani ve dvou přesilových hrách na konci první a na začátku druhé třetiny. Ve 27. minutě už se ale radovaly z vyrovnání. Vanišová vyslala do brejku Křížovou, která se prosadila v souboji se Suzukiovou a bekhendovým zakončením překonala Fudžimotovou. Té propadl puk za brankou čáru přes lapačku a levý beton.

Češky nabídly Japonkám další přesilovky. Nejdříve se musely bránit po faulu Neubauerové a na přelomu druhé a třetí části i 103 sekund ve třech proti pěti po sevření puku Láskové a nedovoleném zákroku Tejralové.

Po 23 vteřinách třetí části z toho těžila opět Haruka Tokoová vteřinu po konci trestu Láskové. Trefila nejdříve pravou tyčku a z dorážky už zamířila do odkryté branky. Češky se tlačily za vyrovnáním a ve 46. minutě zapadla za Fudžimotovou tečovaná střela Mlýnkové.

Při vyloučení Ajaky Tokoové nepřekonaly japonskou gólmanku Vanišová ani Křížová. Český tým se ubránil při trestu Vanišové, která se po návratu z trestné lavice dostala do úniku, ale nezamířila přesně.

Nastavení patřilo Pacinovu týmu, nájezdy však neodvrátila dvěma střeleckými pokusy Tejralová ani závěrečnou šancí Čajanová. V rozstřelu se prosadila jen ve druhé sérii Kuboová, která poslala puk mezi betony Peslarové a ten se došoural těsně za brankovou čáru.

KonecLIVE Sam. nájezdy
32

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 27. ledna 2022

Hokejová reprezentace
27. ledna 2022 · 09:55

HOKEJ: Národní tým si před odpoledním odletem do Pekingu ještě pořádně užil v posilovně...

Zprávy ze dne 26. ledna 2022

Hokejová reprezentace
26. ledna 2022 · 19:15

HOKEJ: Před čtvrtečním odletem do Pekingu si na ledě pražské O2 areny poprvé zatrénovala i česká reprezentace žen.

Česká reprezentace žen ve středu společně trénovala v pražské O2 areně
Česká reprezentace žen ve středu společně trénovala v pražské O2 areně
Česká reprezentace žen ve středu společně trénovala v pražské O2 areně
Česká reprezentace žen ve středu společně trénovala v pražské O2 areně
Česká reprezentace žen ve středu společně trénovala v pražské O2 areně
Česká reprezentace žen ve středu společně trénovala v pražské O2 areně
Česká reprezentace žen ve středu společně trénovala v pražské O2 areně
Česká reprezentace žen ve středu společně trénovala v pražské O2 areně
Důležitý moment
Hokejová reprezentace
26. ledna 2022 · 14:26

HOKEJ:Reprezentace žen neodletí ve čtvrtek na ZOH do Pekingu v kompletním složení. Útočnice Natálie Mlýnková měla pozitivní test na koronavirus a je v pětidenní karanténě. „Natálie je odolná holka, která podobnou věc zažívala před odřeknutým mistrovstvím světa v Kanadě, kdy si zlomila kotník. Teď stejně jako holky tady každý den plní úkoly dle protokolu, aby za námi mohla co nejdříve přijet. Věřím, že přijede možná už na první zápas a okamžitě se zapojí do hry,“ přál si trenér Tomáš Pacina. Kvůli pozitivním testům musel být předčasně ukončen i kemp náhradnic v Litoměřicích, s mužstvem proto nyní neodcestuje ani žádná z rezervních hráček. Vedení týmu ale také věří, že budou moci dorazit později.

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
26. ledna 2022 · 12:42

HOKEJ: Vedení národního týmu oznámilo jména tří náhradníků, kteří poletí s týmem do Pekingu, jde o Davida Tomáška, Matěje Blümela a Jana Ščotku. Více čtěte zde >>>

Hokejová reprezentace
26. ledna 2022 · 10:56

HOKEJ: Vlakem byste tam jeli sedm dní, autem 130 hodin. Ani letadlem to ale není z Chabarovsku do Prahy žádný med. Útočník David Tomášek (25) v nominaci české hokejové reprezentace pro olympiádu není, stejně však neváhal a patnáct hodin cesty přetrpěl. Důvod? Je mezi náhradníky národního týmu. Jeho přístup vyzdvihl i trenér Filip Pešán. Je velká šance, že by právě Tomášek mohl být v tříčlenné záloze, která do Pekingu odletí. „Kdyby mě vybrali, tak pojedu,“ říká forvard v rozhovoru pro Sport a přiznává, že se Petra Nedvěda ptal, jak je vysoko - více čtěte zde >>>

Vstoupit do diskuze (2)