Ondřej Kuchař
10. února 2022 • 14:45

Sestava v mixéru? Ne, Pešán stále věří. Na tréninku měl švýcarské špehy

Vstoupit do diskuse
4
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PEKINGU | Na jarním mistrovství světa v Rize by sestavu prohnal míchačkou. Teď ale ne. Filip Pešán po úvodní olympijské prohře s Dánskem týmu vyjádřil důvěru. „Nechci uvnitř vyvolat paniku, že se všechno mění po první porážce. Trvám na tom, že výkon nebyl špatný,“ říká trenér. Změny na páteční duel se Švýcarskem (od 9.40 českého času) jsou jen titěrné. Kouč upravil obranné dvojice, hrát by měl útočník Jiří Smejkal.Soupeře dostávají čeští hokejisté ve skupině hezky chronologicky. Od nejslabšího po toho nejsilnější. Jenže hned na úvod s outsiderem a olympijským nováčkem z Dánska selhali. Otázka tak zní jasně. Dokážou porazit vůbec někoho, když ztroskotali už na první překážce, kterou měli v klidu překročit?

V pátek je čekají Švýcaři. Tým určitě kvalitnější, právě to by ale paradoxně mohlo Čechům vyhovovat. A není to jen berlička, která má omluvit úvodní nezdar. Druhý soupeř nebude na červené čáře stavět hráz. Nebude puky jen odhazovat. Bude hrát aktivně, bude napadat. Zkrátka bude hrát hokej, ne čekanou.

„Dánové hráli hokej, na jaký jsem zvyklý z KHL. Hodně týmů ze spodu tabulky to hraje podobně. S pukem se nemazlí, jen ho posílají ven. Spoléhají se na protiútoky, že jim tam něco spadne. Švýcaři budou více kombinovat, budou nás více napadat. Musíme si pomoct od obránců, chce to krátké nahrávky, dostávat puky co nejdřív. Musíme víc chodit do brány, víc získávat odražené puky a dorážky. Tudy povede cesta, abychom dali víc gólů,“ zamýšlí se útočník Lukáš Sedlák.

Právě křídlo elitního útoku mělo ve středu několik příležitostí. Jednou rozvibroval tyčku. „Šancí jsme měli dost, góly jsme z nich měli dát a vyhráli bychom,“ zavrtí hlavou forvard Čeljabinsku.

Také do pátečního duelu půjde Sedlák v lajně spolu s Tomášem Hykou a Davidem Krejčím . Útok se obecně dočkal jen drobné úpravy. Místo Michaela Frolíka by měl místo ve čtvrtém útoku zaujmout Jiří Smejkal. Úpravám se nevyhnula obrana, místo Skleničky by měl naskočit Vojtěch Mozík .

sestava na Švýcary

Hrubec

Jeřábek , Kundrátek
Šulák, Mozík
Klok, Knot
Sklenička

Sedlák, Krejčí, Hyka
Stránský, Kovář , Červenka
Lenc, Sobotka , Řepík
H. Zohorna , T. Zohorna, Smejkal

Mixér ale zatím zůstal ve skříni. Fiip Pešán dal týmu najevo, že mu ve stávajícím složení stále důvěřuje. Že po jedné prohře nad ním hokejku neláme. V tom pro něj může být velmi cenná zkušenost z šampionátu v Lotyšsku, kdy sestavou kvedlal až neúměrně moc. A zle se to nevyplatilo.

„Pořád trvám na tom, že výkon nebyl tak špatný. Zklamala nás koncovka, což mixováním formací nezlepším. Navíc by to taky v týmu mohlo vyvolat paniku, že se všechno mění po prvním prohraném zápase. Kdyby to bylo po hrubě nepovedeném utkání, důvod by to určitě byl. Takhle ale ne,“ říká Pešán.

A pokračuje. „Samozřejmě je špatně, že jsme s Dány prohráli, ale nemyslím si, že bychom hráli špatně. Měli jsme velkou spoustu šancí. Kdybychom začali v panice míchat útoky, moc klidu by nám to na hokejky v zakončení nepřineslo.“

Čtvrteční podvečerní trénink v malé tréninkové hale trval necelou půlhodinu. Vůbec nedošlo na nácvik přesilovek. Důvod byl ten, že v hale měli Švýcaři své špehy. Přítomni byli oba jejich videotrenéři. „Všiml jsem si jich. Hned si dělali poznámky do svých zařízení. Nechtěl jsem jim naši přesilovku naservírovat na podnose. Něco jsme v nich totiž pozměnili, důkladně jsme to probrali u videa, probrali jsme to na meetingu. Kluci si to schovají až na zápas,“ uculí se šibalsky kouč.

Krátce naznačil, co se mu na hře jeho týmu v početních výhodách ve středu nelíbilo. „Chce to zrychlit a hlavně překvapit rychlou zacloněnou střelou. Byli jsme moc čitelní, hra v přesilovkách byla taková upatlaná, pomalá,“ vrtí hlavou. Doufá, že tentokrát se po zápase bude moct smát, že jeho tým zmáčkne restart a kromě dobrého výkonu přidá i bodovou krádež.

ONLINE PŘENOS - ZOH 2022
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Ester Ledecká Ester Ledecká Hokejová reprezentace Hokejová reprezentace Markéta Davidová Markéta Davidová Martina Sáblíková Martina Sáblíková
Obnovit
Zprávy ze dne 20. 2. 2022
16:28
20. 2. 2022
Martina Sáblíková

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: „Zakončení se sportovci je vždy krásné, ale já upřímně mám radši zahájení. Když vidím, jak zhasíná oheň, tak končí čtyřletá etapa a mně to přijde hrozně smutné,“ řekla česká vlajkonoška Martina Sáblíková. Přiznala, že před začátkem her měla strach, jak bude olympiáda v Číně vypadat. „A myslím si, že jsem nebyla jediná. Ale myslím, že to bylo zvládnuté na jedničku,“ uvedla čtyřiatřicetiletá rychlobruslařka a pochválila vedení české výpravy za servis pro sportovce.

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:52
20. 2. 2022
 

Osmou držitelkou Ceny Věry Čáslavské za mimořádné zásluhy žen ve sportu a olympijském hnutí je bývalá mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková.

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:38
20. 2. 2022
 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: Podívejte se na sestřih z krásného loučení s olympiádou!

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:34
20. 2. 2022
 

Jen dvě medaile z Pekingu místo sedmi z Pchjongčchangu. Podle předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala ale problém českého sportu není v počtu medailí, nýbrž v nefunkčním systému českého sportu. „Myslíme si, že to vždycky nějak utáhneme,“ říká Kejval. Rozhovor čte zde: Za čtyři roky se nezměnilo nic, hokejisti se scházeli jak švábi na pivo

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:20
20. 2. 2022
 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: Olympijský oheň zhasl, nad Ptačím hnízdem se takhle rozzářil ohňostroj i nápisy Jeden svět, Jedna rodina...

Závěrečný ceremoniál olympiády v Pekingu a zhasnutí olympijského ohně Závěrečný ceremoniál olympiády v Pekingu a zhasnutí olympijského ohně Závěrečný ceremoniál olympiády v Pekingu a zhasnutí olympijského ohně Závěrečný ceremoniál olympiády v Pekingu a zhasnutí olympijského ohně

Vstoupit do diskuse
4
Play off
Články odjinud


Články odjinud