České hokejistky prohrály ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Pekingu s vysoce favorizovaným týmem USA 1:4. Češky proti obhájkyním zlata senzačně vedly, poté co ve 25. minutě otevřela skóre Michaela Pejzlová. Američanky, které společně s Kanadou ženskému hokeji kralují, ale rychle vyrovnaly a ve třetí třetině rozhodly třemi góly o postupu do semifinále. Výborný výkon v historicky prvním česko-americkém souboji podala brankářka Klára Peslarová, která si připsala 55 zákroků.
Češky se podle očekávání dostaly od začátku pod tlak. Američanky měly více ze hry a ústřední postavou zápasu byla česká brankářka. V polovině první třetiny již měla na kontě deset zákroků, ustála ale i oslabení při vyloučení Radové.
V 11. minutě putovala na trestnou lavici za hrubost Murphyová, český tým se poprvé výrazněji usadil v útočném pásmu, gólmanku Cavallinovou ale neohrozil. Pokus Křížové byl zblokovaný a americká brankářka si nakonec v první části nepřipsala ani jeden zákrok. České hokejistky se staly šestým ženským týmem, který za třetinu neohrozil brankářku soupeře. A prvním od Turína 2006. To Peslarová měla osmnáct zákroků, velkou šanci ale řešit nemusela.
Na začátku druhé části Američanky nevyužily třetí přesilovou hru, do slibných příležitostí se v oslabení naopak dostaly Češky. Tři střelecké pokusy ale obrana zblokovala. Ve 25. minutě se ale Češky dostaly senzačně do vedení, když po akci Vanišové a Křížové zakončovila do prázdné branky Pejzlová.
Zámořské hráčky ale dokázaly rychle odpovědět. Po 48 sekundách vyrovnala z dorážky Knightová. Ve 34. minutě dostala za faul na Radovou pětiminutový trest Cameranesiová, Češky ale dlouhou početní výhodu nevyužily. Naopak do nejvýraznější šance se dostala Carpenterová, Peslarová ale její samostatný nájezd zlikvidovala.
V úvodu třetí třetiny Peslarová tým podržela při drtivém tlaku soupeře, ve 46. minutě jí po střele Knightové pomohla tyč, vzápětí ale podruhé kapitulovala. Střelu Steckleinové mezi betony nešťastně tečovala Pejzlová. V 57. minutě uklidnila devítinásobné mistryně světa dorážkou v přesilové hře Harmonová. Minutu před koncem se kouč Tomáš Pacina rozhodl odvolat brankářku, místo snížení ale Američanky navýšily vítězství.
Zprávy ze dne 24. ledna 2022
HOKEJ: Předběžná nominace hokejové reprezentace na ZOH v Pekingu se k dnešní uzávěrce, do kdy byly možné změny bez udání důvodů, nezmění. Tým čítá 25 jmen. Posledním nominovaným hráčem se v minulém týdnu stal třinecký obránce David Musil. Ve výběru kouče Filipa Pešána figurují celkem tři brankáři, osm obránců a 14 útočníků. „Do dneška bylo možné udělat změny, ale na nominaci se nic nemění. K žádným změnám nedošlo, nebyl k nim důvod. Teď už bude jakákoliv změna možná pouze ze zdravotních důvodů,“ uvedl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.
HOKEJ: Čeští hokejisté dolaďují přípravy na olympiádu v Pekingu. Výjimkou není ani pravděpodobná jednička Šimon Hrubec. Třicetiletý brankář se na svém Instagramu pochlubil s novou helmou, se kterou bude hájit reprezentační barvy na Hrách. Tradičně jednoduchému stylu, kterým je gólman Omsku pověstný, dominují lev a orlice, nechybí ani symbol pěti olympijských kruhů a logo Hrubcovy nadace Saves help.
Zprávy ze dne 23. ledna 2022
Zprávy ze dne 22. ledna 2022
HOKEJ: Posledním pětadvacátým hokejistou nominovaným do reprezentačního týmu pro olympijský turnaj v Pekingu je obránce David Musil z extraligového Třince. Ve výběru generálního manažera Petra Nedvěda a kouče Filipa Pešána tak aktuálně figurují tři brankáři, osm zadáků a 14 útočníků. Více čtěte ZDE.
Zprávy ze dne 21. ledna 2022
HOKEJ: Hokejová reprezentace se hned v úvodních dnech přípravy na olympijský turnaj v Pekingu potýká s koronavirem. Z dvanáctky hráčů, kteří postupně dorazili na sraz trenérovi Filipu Pešánovi z přerušené Kontinentální ligy, jich je aktuálně šest mimo hru po pozitivním výsledku testu. Další dva hráči měli pozitivní testy již během týdne, ale poslední výsledky už vyšly jako negativní, takže se mohli zapojit zpátky do přípravy. Více čtěte ZDE>>>