Čeští hokejisté ve svém druhém utkání na olympijských hrách zvítězili nad Švýcarskem 2:1 po nájezdech. Národní tým vedl gólem Jiřího Smejkala. Ještě v první třetině vyrovnal při přesilovce Gaetan Haas. V nájezdech pak rozhodl David Krejčí. Závěrečné utkání v první fázi turnaje čeká český tým už v sobotu, kdy se střetne s neporaženými Rusy. Sborná obhajující zlato z Pchjongčchangu ještě neinkasovala ani gól.
Kouč Pešán udělal podle očekávání po porážce 1:2 s Dánskem změny ve složení obranných řad, mezi šestici beků se posunul Mozík, ve čtvrtém útoku Frolíka nahradil Smejkal.
Češi začali stejně jako ve středu aktivně a už ve třetí minutě měli k dispozici přesilovku. Sice ji nevyužili, ale šest sekund po jejím skončení otevřel skóre šťastným zásahem Smejkal. Při práci na brankovišti se snažil posunout puk na Hynka Zohornu a Weber si bruslí srazil kotouč do vlastní branky. Češi tak poprvé v sezoně skórovali v zápase jako první.
Brankář Genoni, který tentokrát dostal přednost před Berrou, měl více práce než jeho protějšek Hrubec. V 7. minutě se proti pravidlům provinil Sedlák a Švýcaři trestali. Haas sice nejprve neuspěl, když usměrňoval kotouč po ostré nahrávce Andrighetta, jenže puk vzápětí vyplaval za Hrubcem v brankovišti a Haas už měl snadný úkol.
Utkání následně opanovali Hrubec a Genoni, kteří si připsali řadu zákroků. Švýcaři se mohli posunout do vedení v početních výhodách, vyloučení Kováře ani Kundrátka ve druhé třetině ale nepotrestali. Český tým se snažil kontrovat rychlými protiútoky, Řepík ani Stránský je ale do gólového zakončení nedotáhli.
Ve 45. minutě mohl Švýcarům zajistit vedení Andrighetto, Hrubec byl ale připraven. Na druhé straně to zkoušel Knot, i Genoni ale dával pozor. Český tým pak přežil další oslabení při Šulákově vyloučení a v 56 . minutě mohl z dorážky skórovat Hyka. Obránce Frik mu ale v ideálním zakončení zabránil. Když se poté z brejku neprosadil Moser, zápas se prodlužoval.
O vítězi utkání nakonec rozhodly nájezdy. Na české straně se prosadil Krejčí, brankář Hrubec zastavil všech pět pokusů soupeře.
Zprávy ze dne 1. února 2022
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: V Číně jsou už všechny největší české medailové naděje. Do dějiště dnes zdárně dorazila a prošla testy na koronavirus Ester Ledecká, dvojnásobná vítězka z minulých her. Ledecká odletěla z Prahy v pondělí a o den později se podle informací Českého olympijského týmu se servismanem Milošem Machytkou, fyzioterapeutem Michalem Lešákem a snowboardingovým trenérem Američanem Justinem Reiterem neubytovali v olympijské vesnici v horském středisku Čang-ťia-kchou, ale podle plánu v hotelu u Ken-tching Snow Parku.
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Zatímco z covidu vyléčení hokejisté Mlýnková a brankář Will, nebo snowboardistka Maděrová to do včerejšího letadla směr Istanbul a pak Peking vzali normálně přes odletovou halu, po největší medailové naději českého týmu nebylo na letišti Václava Havla ani stopy. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká do linkového letu nastoupila skrz VIP salonek stranou veškeré pozornosti. Přesně tak, jak to má ráda. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 31. ledna 2022
Zprávy ze dne 27. ledna 2022
První část olympijské výpravy se sešla v Praze na Letišti Václava Havla. Odtud odletí směr Peking. Mezi členy posádky je i biatlonistka Markéta Davidová.


BIATLON:Roman Karpíšek se už více než deset let stará o zdraví českých biatlonistů, s nimiž odlétá na další olympiádu. Jak pomáhal Gabriele Soukalové a proč je dobře, že už Markéta Davidová nechodí do školy? A proč biatlonisty často trápí hrudník? Rozhovor čtěte zde >>>

Zprávy ze dne 26. ledna 2022
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Na prkně v Itálii tráví Ester Ledecká poslední dny před odletem na zimní olympijské hry do Pekingu. Právě na snowboardu odstartuje svoji nelehkou misi, která obnáší obhajobu dvou zlatých medailí z Pchjongčchangu. Tři dny na to už bude brázdit sjezdovku na lyžích v závodě super-G. „Samozřejmě je trochu nepraktické, že jsou jen dva dny pauzy mezi snowboardem a prvními lyžemi. Bude to trochu výzva,“ připustila sněhová obojživelnice. Více čtěte ZDE >>>

