Vlajkonoši Mills a Březina mají „silný mandát“. Zahájení ale netáhne

Kustod Petr Šulan pomáhá reprezentaci na trénincích v bráně
Kustod Petr Šulan pomáhá reprezentaci na trénincích v bráně
Kustod Petr Šulan pomáhá reprezentaci na trénincích v bráně
Sourozenecké duo běžců na lyžích Michal a Petra Novákovi
Vodní kostka proslavila letní olympijské hry v Pekingu jako scéna osmi pozlacených startů plaveckého fenoména Michaela Phelpse, během nadcházející zimní olympiády bude přestavěný architektonický skvost domovem curlerů
Vodní kostka proslavila letní olympijské hry v Pekingu jako scéna osmi pozlacených startů plaveckého fenoména Michaela Phelpse, během nadcházející zimní olympiády bude přestavěný architektonický skvost domovem curlerů
Vodní kostka proslavila letní olympijské hry v Pekingu jako scéna osmi pozlacených startů plaveckého fenoména Michaela Phelpse, během nadcházející zimní olympiády bude přestavěný architektonický skvost domovem curlerů
15
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

PŘÍMO Z PEKINGU | Ona bude mít olympijskou premiéru, on derniéru. A společně ponesou při slavnostním zahájení zimních olympijských her v Pekingu v pátek českou vlajku. Kapitánka ženské hokejové reprezentace Alena Mills a krasobruslař Michal Březina byli vybráni zhruba devadesátkou hlasujících sportovců. Na samotný ceremoniál jich však půjde méně.

Už se stalo tradicí, že vlajkonoše českého týmu na slavnostní zahájení si volí sami sportovci. Stejně tomu je i nyní v Pekingu. „Jako na předchozích hrách jsme chtěli, aby svého vlajkonoše zvolili sami sportovci, takže jsme zjistili, kteří nominanti připadali v úvahu, a poté měli všichni sportovci možnost hlasovat pro své kandidáty. Ve středu v poledne jsme ukončili hlasování, spočítali hlasy a tím pádem známe vlajkonoše,“ popsal celý proces šéf české mise Martin Doktor.

Podle něj se do hlasování zapojilo téměř 90 sportovců. „Je to procentuálně víc, než bývalo obvyklé, protože ne všichni se vždy chtějí do hlasování zapojit. Takže vlajkonoši, když to řeknu slovy politiků, mají docela silný mandát.“

Vlajkonoškou tedy je Alena Mills, kapitánka hokejového týmu, který vybojoval premiérovou účast na olympijském turnaji. To Krasobruslař Michal Březina už je na svých čtvrtých a zároveň i posledních Hrách. „Myslím, že je to velice dobře vybraná dvojice, že nás bude důstojně reprezentovat,“ je přesvědčený Doktor.

Na samotný ceremoniál už ale tolik sportovců, kolik hlasovalo, nepůjde. Jako už dříve je totiž komplikací pro ty, kteří bydlí v horách, dlouhá a náročná cesta. „Většina sportovců, kteří se chtějí zúčastnit, je z vesnice přímo v Pekingu, protože cestování spojené s tím, že pojedou z hor, je trošku komplikací. Celkově by mělo jít nějakých 50 sportovců. Samozřejmě čísla se na poslední chvíli můžou změnit, protože se ještě třeba někteří rozhodnou, že nepojedou. Je i možnost, aby se zúčastnili také členové doprovodu, kteří doplní tým, a doufám, že tam bude důstojné důstojná českých sportovců,“ říká Doktor.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 4. února 2022

4. února 2022 · 07:59

CURLING: Manželé Zuzana a Tomáš Paulovi dnes další vítězství v olympijském turnaji smíšených dvojic v curlingu nepřidali. S italským párem Stefania Constantiniová, Amos Mosaner prohráli 2:10 a mají tak bilanci dvou vítězství a dvou porážek. Ráz souboje určil úvodní end, který český pár prohrál 0:4. Italští soupeři nadále zůstávají v turnaji neporaženi. Paulovi se znovu představí v sobotu v 07:05 proti Velké Británii.

Průběžné pořadí: 1. Itálie 4 zápasy/4 výhry, 2. Kanada a Británie 4/3, 4. Švédsko 5/3, 5. Čína, ČR a USA 4/2, 8. Norsko a Švýcarsko 4/1, 10. Austrálie 5/0.

Zuzana Paulová v akci proti italské dvojici Stefania Constantiniová, Amos Mosaner
Zuzana Paulová v akci proti italské dvojici Stefania Constantiniová, Amos Mosaner
4. února 2022 · 07:36

BIATLON: Je to vrchol jejich kariér, bude to ale tvrdý zážitek. V horském středisku Čang-ťia-kchou je krutá zima, srovnatelná s nechvalně proslulými podmínkami před čtyřmi lety v korejském Pchjongčchangu. Biatlonisti se chystají na olympijské závody v extrémních podmínkách. Pojedou proti větru, prsty na spoušti jim budou křehnout v hodnotách na samé hraně pravidel. „Ve stojce to bude o štěstí, jak komu foukne,“ varuje Markéta Davidová. Více čtěte ZDE>>>

4. února 2022 · 07:24

KRASOBRUSLENÍ: Český reprezentant Michal Březina nebyl po 7. místě z devíti v krátkém programu spokojený. „Jsem z toho trochu zklamaný. Ale je to dobrý výchozí bod.“ Užívá si alespoň to, že už je na svých čtvrtých olympijských hrách. „Pro mě to znamená, že jsem schopen dělat něco správně, že tu stále mohu být. Mám to štěstí, že jsem tady a snažím se užít si ty poslední Hry,“ dodal.

Český krasobruslař Michal Březina během krátkého programu
Český krasobruslař Michal Březina během krátkého programu
4. února 2022 · 07:22

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Z karibského sirotčince na zimní olympiádu. Devatenáctiletý lyžař Richardson Viano bude historicky prvním Haiťanem, který se představí na zimních Hrách. Na start obřího slalomu se postaví 13. února. „Je to jako sen,“ rozplýval se v rozhovoru pro agenturu PA. „Být tady a reprezentovat Haiti. Chci ukázat, že naše země není jen o zemětřesení a jiných katastrofách.“ Celý jeho příběh čtěte ZDE>>>

Richardson Viano na olympiádě
Richardson Viano na olympiádě
Richardson Viano si užívá pozornost
Richardson Viano si užívá pozornost
4. února 2022 · 07:18

Už dnes vychází Sport Magazín +PLUS ke startu Her v Pekingu. Obří olympijský speciál nabízí 104 strany, hokejový dvojrozhovor s Alenou Mills a Šimonem Hrubcem, představení plánů Ester Ledecké, rozhovor s biatlonistou Michalem Krčmářem, dotazníky dalších českých hvězd, ale především unikátní vnitřní sešit s nebývale detailním programem soutěží minutu po minutě. Deník Sport s magazínem kupujte v pátek na stáncích nebo na iKiosek.cz/Sport.

Video placeholder
Speciální Sport Magazín PLUS k ZOH: 104 stran, kompletní program i česká nominace
Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů