Unavená Davidová a spol. v Česku: zpožděný let i zapomenuté filmy

Video placeholder
Davidová po návratu z Pekingu: Sprint bych si zopakovala, ale žádná ostuda
Markéta Davidová po příletu z olympiády v Pekingu
Markéta Davidová po příletu z olympiády v Pekingu
Markéta Davidová po příletu z olympiády v Pekingu
Terezu Novou vítal na letišti čtyřnohý kamarád
Bobista Dominik Dvořák po příletu z Pekingu
Krasobruslařka Eliška Březinová po příletu ze ZOH v Pekingu
Bobista Dominik Dvořák po příletu z Pekingu
43
Fotogalerie
ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (2)

Trvalo to téměř hodinu a půl, než se po přistání speciálu z Pekingu dostali do příletové haly pražského letiště Václava Havla. Ještě pár rozhovorů a hurá domů. Na biatlonistce Markétě Davidové už byla znát únava. Sice se těšila na odpočinek, ale moc dlouho si ho neužije. Stejně jako teplejší počasí. „Tady bude pršet, takže nás čeká zase jiný boj,“ pravila s hořkým úsměvem.

Oproti původnímu času příletu měla česká výprava ze zimních olympijských her v Pekingu zpoždění. Kde nabrali, sportovní terminologií řečeno, ztrátu zhruba 40 minut, vysvětlil biatlonista Mikuláš Karlík. „Let byl v pohodě, jen chvilku jsme čekali na letišti, byl tam nějaký problém s bagáží, asi s papíry, než nás naložili. Takže jsme měli nějaké zpoždění, ale pak už to bylo parádní.“

Také cestou domů museli všichni dodržovat přísná opatření kvůli covidu-19, stejně jako při cestě do Číny. „Opatření fungovala skvěle, museli jsme mít celou dobu roušky, pak i u jídla se to střídalo, že jedna řada měla jídlo a druhá až potom. Měli jsme na každý sektor svůj vlastní záchod. Ale bylo to snesitelné pro každého,“ dodal Karlík.

Po příletu do Prahy pak přišlo na řadu další čekání na bagáž. Jedna z největších hvězd tohoto letu Markéta Davidová se tak v hale, kde vedle příbuzných některých dalších členů výpravy čekalo také pár lovců selfie a dokonce i autogramů, ukázala až zhruba hodinu a půl po příletu. A ačkoliv  na ní byla únava hodně vidět, rozdávala i tak úsměvy.

V letadle prý původně plánovala sledovat filmy, ale… „Myslela jsem, že jsem si nějaké stáhla, ale zjistila jsem, že ne, takže jsem četla knížku.“

Uvítala také příznivější klimatické podmínky, hlavně co se týče teplot. „Tady už je mnohem líp. Ale předpokládám, že bude pršet, nebo minimálně v Jablonci ano, takže začíná zase jiný boj,“ pokrčila rameny.

Domů se už těšila na dva dny volna, které ženy dostaly naordinovaný od trenérů. Ale krátký odpočinek si užila už přímo v Číně, kdy na sociální sítě dala fotografii s Lucií Charvátovou, jak vyrazily na tamní sjezdovky. Davidová na snowboardu, Charvátová na lyžích.

„Měly jsme dva dny po závodech volné, tak jsme si to snažily užít. Protože do té doby bylo závodů tolik, že to nebylo vůbec možné. Dostaly jsme možnost jít takhle na sjezdovky a bylo to super,“ pochvalovala si biatlonistka, která v pátek v závodu s hromadným startem vybojovala 4. místo.

I přes to, že tyto Hry byly, stejně jako ty v létě v Tokiu, stále výrazně poznamenané opatřeními proti covidu-19, si je sportovci užili. Třeba jako Karlík, u kterého šlo o první olympijskou zkušenost. Jaký největší zážitek si odváží?

„Asi z prvního závodu. Nevíte, co od toho čekat, nevíte, jakou to bude mít atmosféru, jak to bude probíhat. Trochu mě mrzí, že jsme nebyli na zahajovacím ceremoniálu, to by asi bylo super. Byli jsme na závěrečném, ale to už nemělo pro mě takovou jiskru. Jak oheň zhasíná, už se spíš těšíte domů.“

Atmosféru olympiády, kterou v Číně vůbec nepociťoval při podzimním testovacím závodu, si tentokrát už užil i bobista Dominik Dvořák. „Dost to ovlivnili dobrovolníci, nebo… ‚dobrovolníci‘, zkrátka ti místní pomahači, nevím. Každý den nám tam mávali a dělali hodně tu atmosféru. To je vždycky pozitivní, člověk se tam cítí dobře.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 9. února 2022

Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 08:07

HOKEJ: Ve středu v poledne místního času si střihli krátké rozbruslení. Povinná část trvala jen patnáct minut. Jako první v šatně zmizel Šimon Hrubec, ten se ve 14.10 českého času postaví do branky proti Dánsku. Ostatní zůstali na ledě déle. Hráči i trenéři. Až mezi posledními se z ledu sunul i Jaroslav Špaček. Asistent trenéra vyhrál dlouhý zápas s covidovými testy, v úterý večer konečně přistál v Pekingu. O den později byl poprvé s týmem. „Už jsem přestával věřit, že to klapne,“ říká. Celý rozhovor čtěte ZDE >>>

Důležitý moment
9. února 2022 · 07:38

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ:Petra Vlhová se dočkala, je olympijskou šampionkou ve slalomu! Pro zlato si dojela fantastickou jízdou ve 2. kole, kdy se z 8. místa vyšvihla až do úplného čela. Martina Dubovská končí na výborném 13. místě.

Šťastné medailistky ze slalomu žen: zleva stříbrná Katharina Liensbergerová, zlatá Petra Vlhová a bronzová Wendy Holdenerová
Šťastné medailistky ze slalomu žen: zleva stříbrná Katharina Liensbergerová, zlatá Petra Vlhová a bronzová Wendy Holdenerová
9. února 2022 · 07:30

KRASOBRUSLENÍ: Medailový ceremoniál krasobruslařských družstev na olympiádě v Pekingu byl kvůli nespecifikovaným právním problémům odložen. Podle serveru insidethegames.biz se týkají vítězného Ruska a antidopingových kontrol před hrami. Mezinárodní olympijský výbor dnes informoval o tom, že medailový ceremoniál byl odložen. „Objevil se problém, který vyžaduje právní řešení,“ citovala agentura Reuters mluvčího MOV Marka Adamse.

9. února 2022 · 07:25

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: V cíli 2. kola slalomu už je i Petra Vlhová ze Slovenska. Zajela dobrou jízdu, dostala se na první místo, teď ale musí čekat, co předvedou další soupeřky...

Důležitý moment
9. února 2022 · 07:08

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Česká lyžařka Martina Dubovská je v cíli 2. kola slalomu a zatím vede! Olympijský závod tak dokončí nejhůře na 16. místě.

Martina Dubovská se ve slalomu dostala do elitní patnáctky
Martina Dubovská se ve slalomu dostala do elitní patnáctky
Martina Dubovská se raduje po dojetí 2. kola olympijského slalomu
Martina Dubovská se raduje po dojetí 2. kola olympijského slalomu
9. února 2022 · 06:48

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Už bez favoritky Mikaely Shiffrinové začalo 2. kolo ženského slalomu. Mezi tyče se pustí i Martina Dubovská, která je po úvodním kole na 16. místě. Slovenská hvězda Petra Vlhová je až osmá. Sledujte ONLINE přenos >>>

9. února 2022 · 06:40

SNOWBOARDING: Snowboardcrossař Radek Houser měl po úterním příletu na olympijské hry v Pekingu pozitivní test na koronavirus a nestihne čtvrteční závod jednotlivců. Pětadvacetiletý náhradník za zraněného Jana Kubíčka je v izolaci. Koronavirus u něj potvrdil i druhý test.

Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 06:03

HOKEJ: Dobré zprávy pro národní tým. Útočník Michael Špaček konečně dostal svolení odletět do Pekingu. Dlouho to přitom vypadalo, že o olympijské hry kvůli problémům se splněním covidových pravidel přijde. 

9. února 2022 · 05:56

AKROBATICKÉ LYŽOVÁNÍ: Historickou premiéru lyžařského Big Airu na olympijských hrách ovládl suverénně Nor Birk Ruud. Druhý skončil Američan Colby Stevenson a třetí Švéd Henrik Harlaut. Jeden z hlavních adeptů na medaili, sedmnáctiletý český rodák reprezentující Rakousko Matěj Švancer, vypadl překvapivě už v kvalifikaci.

Hokejová reprezentace
9. února 2022 · 05:03

HOKEJ: Česká reprezentace nastoupí do prvního zápasu na ZOH v Pekingu proti Dánsku se sedmi obránci a třinácti útočníky. Mimo sestavu zůstanou třetí brankář Roman Will a obránce David Musil. Jedničce Šimonu Hrubcovi bude krýt záda Patrik Bartošák.

Předpokládaná sestava ČR: Hrubec - Kundrátek, Šulák, Jeřábek, Sklenička, Knot, Klok, Mozík - M. Stránský, Jan Kovář, Červenka - Sedlák, Krejčí, Hyka - Řepík, Sobotka, Lenc - Frolík, T. Zohorna, H. Zohorna - Smejkal.

Vstoupit do diskuze (2)