12. února 2018 • 05:00

Co nevíte o Krčmářovi: Bimbo byl Bimbas, přítelkyně radí Čechům s jídlem

Autor:
 • Stříbrný olympionik Michal Krčmář si svůj kariérní úspěch užívá s kolegy z biatlonové reprezentace Stříbrný olympionik Michal Krčmář si svůj kariérní úspěch užívá s kolegy z biatlonové reprezentaceFOTO:

  Dlouhá léta poctivě dřel, učil se od zkušenějších, a teď všechno dokázal prodat v pravý čas. Michal Krčmář ve svém druhém olympijském závodě v životě vybojoval fantastickou stříbrnou medaili. To už víme. Ale proč se mu říká Bimbo? Proč od 13 nebydlel doma? A co dělá jeho přítelkyně? Projděte si 5 věcí, které o Michalu Krčmářovi nevíte!

 • Jak vznikla přezdívka Bimbo?

  3. den na ZOH: stříbrné slzy, Koukalová u moře a konstrukčně špatné běžky
  720p 360p

  Když byl Michal Krčmář ještě žáček, začali mu na táboře říkat Bimbas. „Nemá to nic společného s přirozením. Vlastně už si nikdo nepamatuje, jak to vzniklo,“ říká. Trenérům to ale přišlo moc vulgární, a tak vznikl Bimbo.

  Medailové pořadí zemí na olympiádě »

  Stříbrný medailista Michal Krčmář!
  Stříbrný medailista Michal Krčmář!

 • Proč jako dítě nebydlel doma?

  Michal Krčmář v roce 2013 prošel křtem ohněm ve štafetě na domácím mistrovství světa v Novém Městě na MoravěMichal Krčmář v roce 2013 prošel křtem ohněm ve štafetě na domácím mistrovství světa v Novém Městě na Moravě

  Bylo mu třináct, když přišlo těžké rozhodnutí. Ale nebýt přestěhování k prarodičům do Letohradu, kde byly pro výchovu mladého biatlonisty ideální podmínky, dost možná by včera na stupních nestál.

 • Proč má dobré geny?

  Michal Krčmář v cíli svého stříbrného olympijského sprintuMichal Krčmář v cíli svého stříbrného olympijského sprintu

  Na olympiádě v biatlonu závodil už jeho otec Daniel, který v Lillehammeru 1994 reprezentoval Slovensko. „Taťka byl kolem 60. místa,“ připomněl Michal. Teď jeho výkon vylepšil. A o dost.

 • Proč dobře jí?

  Michal Krčmář se zásobou vitamínů na zimu. Jeho přítelkyně Romana je nutriční poradkyně.Michal Krčmář se zásobou vitamínů na zimu. Jeho přítelkyně Romana je nutriční poradkyně.

  První, s kým si v cíli telefonoval, byla přítelkyně. „Ale asi tři čtyři vteřiny,“ smál se Bimbo. Romana jako nutriční specialistka pomáhá se stravou celému týmu a s Michalem si loni v Jablonci koupili byt.

 • Proč velebí parťáky?

  Stříbrný hrdina dne Micha Krčmář nad hlavami svých týmových kolegůStříbrný hrdina dne Micha Krčmář nad hlavami svých týmových kolegů

  Nejvíce slzet začal ve chvíli, kdy zmínil jména tří parťáků: Moravce, Šlesingra a Soukupa. „Ti mě táhli nahoru. Díky nim tady stojím,“ pravil. Nejbližší si je s Moravcem, který je jeho mentorem.

 
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze