Adam Lacek
18. prosince 2017 • 11:30

Žádné symboly. Tak by měl vypadat dres ruských hokejistů na ZOH

Autor:
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řešilo se to hodně, poslední dva týdny téměř neustále. Ruští sportovci budou moci na olympijských hrách v Pchjongčchangu závodit jen pod neutrální vlajkou. Kvůli podobě dresu museli absenci státních symbolů vyřešit i zástupci hokejového týmu. S reálným návrhem nyní přišel ruský novinář Igor Jeronko. „Takto bude vypadat, pokud jej schválí MOV,“ napsal na Twitteru k trikotu, který „zdobí“ silueta hokejisty a nápis „Olympijský závodník z Ruska.“Jak šel čas? Ruský olympijský výbor byl z nadcházejících olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu suspendován 5. prosince, na vině byla dopingová aféra z předešlých zimních Her v Soči. Mezinárodní olympijský výbor zároveň povolil start na OH ruským sportovcům, kteří se budou moci prokázat nezávislými dopingovými kontrolami.

Na ruském olympijském dresu by měla být silueta hokejisty a nápis „Olympijský závodník z Ruska“
Na ruském olympijském dresu by měla být silueta hokejisty a nápis „Olympijský závodník z Ruska“

Když o týden později Ruský olympijský výbor schválil start na olympiádě pod neutrální vlajkou, začala se řešit podoba dresů a vybavení pro sportovce. Podle ustanovení je nesmí zdobit žádné státní symboly.

S návrhem hokejových dresů o uplynulém víkendu přišel ruský novinář Igor Jeronko, který jej zveřejnil na Twitteru. Na bílém a červeném dresu od firmy Nike vévodí bílá silueta hokejisty v červeném poli a nápis „Olympijský závodník z Ruska,“ jak se mohou ruští sportovci označovat. Jeronko přidal informaci, že právě takto poskládaný dres čeká na schválení od MOV.

Olympiáda začne 9. února, hokejový turnaj o pět dní později.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Kanada - Česko Sobota 17. února (4.10)
Česko - Švýcarsko Neděle 18. února (8.40)

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 Klasická verze
Mobilní verze