ZOH 2018 | Na MS se nedostal, teď si váží nominace na ZOH. Čeká nás vyrovnaný turnaj, říká Kolář | iSport.cz
1. února 2018 • 16:42

Na MS se nedostal, teď si váží nominace na ZOH. Čeká nás vyrovnaný turnaj, říká Kolář

Autor: ,
TOP VIDEA
Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal? Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal?
Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2 Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obránce Jan Kolář vypadl jako poslední hráč z kádru hokejové reprezentace na loňském světovém šampionátu v Paříži, o devět měsíců později se však dostal do nominace na olympijské hry v Pchjongčchangu. Jako satisfakci to nebere, váží si zájmu trenérů o své služby."Neberu to jako zadostiučinění. Dostal jsem se (loni) do výběru, jen nakonec dostali šanci jiní kluci. Nemůžu říct půl slova na nikoho. Mohl jsem na předešlých turnajích zahrát lépe, aby trenéři dali šanci mně," řekl Kolář novinářům po dnešním tréninku národního týmu v Praze. "Teď je nový turnaj, nový výběr hráčů. Dostal jsem se sem a jsem rád," uvedl.

Jednatřicetiletý bek nebyl podle svých slov ani příliš zklamaný, když se trenér Josef Jandač rozhodl na poslední místo na soupisce pro MS zařadit Libora Šuláka.

"Bral jsem to jako další zkušenost, další zápasy. Navíc jsem se podíval do Paříže. Zklamání by pro mě bylo, kdyby o mě nebyl vůbec zájem. Kdyby mě nepozvali na přátelské zápasy (před mistrovstvím) a pak třeba řekli, že už dál nemusím jezdit. Tady jsem byl až do konce a pak jsem se nevešel do finální nominace," prohlásil odchovanec Pardubic.

Kolář má za sebou tři starty na světových šampionátech, olympiádu považuje za dosavadní vrchol své kariéry. A věří, že na ní reprezentace uspěje. "Doufám, že to tak je. Osobně vše hodnotím medailemi. Je super se zúčastnit mistrovství světa, mít odehrané nějaké zápasy v KHL nebo NHL, ale vše se hodnotí ziskem medailí. A já zatím na mezinárodní scéně žádnou nemám, už bych nějakou chtěl," přiznal Kolář.

Každý soupeř bude nevyzpytatelný a čeká nás vyrovnaný turnaj, shodují se Kolá
720p 360p

Olympiádu považuje za zajímavější turnaj než MS. "Je to jiný formát, hráči i týmy budou vyrovnanější. Jak mohou být nevyzpytatelní Kanaďani, tak můžeme být nevyzpytatelní my. Všichni mají velkou šanci na úspěch," uvedl obránce Chabarovsku a poukázal na menší počet účastníků i kratší délku turnaje. "Stejně jako na šampionátu to ale bude o jednom zápase," řekl Kolář ke čtvrtfinále, jehož výsledek bude zřejmě rozhodovat o českém úspěchu v Pchjongčchangu.

Kolář je jedním z mála českých hokejistů, kteří znají korejské prostředí. Už několikrát byl v Soulu. "Z Chabarovsku je to dvě a půl hodiny. Když jsme měli v sezoně volno, tak jsme tam jednou letěli na otočku a jednou jsme letěli na dovolenou přes Soul, tak jsme tam pár dní zůstali," uvedl.

Soul mu připomíná Prahu. "Centrum se dá obejít během hodiny dvou a hlavní památky jsou v klasickém centru. Okolí pro mě už pak nebylo zajímavé," řekl Kolář, který bude s národním týmem v Soulu několik dní trénovat. Češi zde absolvují aklimatizační kemp a sehrají i generálku proti Finsku.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud