ZOH 2018 | Erat ve Sport Magazínu: Olympiádu chci vyhrát, je to moje povaha | iSport.cz
1. února 2018 • 18:35

Erat ve Sport Magazínu: Olympiádu chci vyhrát, je to moje povaha

Autor:
TOP VIDEA
Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal? Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal?
Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2 Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nebojí se to říct naplno: „Jedu tam vyhrát!“ Martin Erat, 36letý kapitán hokejové reprezentace, se před olympijským turnajem v Koreji neschovává za fráze. Když už se rozhodnul, že národnímu týmu odevzdá maximum, nechce jenom říkat, že cílem je postup do čtvrtfinále a pak se uvidí… „Zodpovědnosti se nebojím,“ reaguje kapitán Komety, jenž o spoluhráčích mluví jako o rodině. Rozhovor s reprezentačním lídrem čtěte v pátečním Sport Magazínu.Chystá se na čtvrtý olympijský turnaj. „Moc si toho vážím, že mám šanci si na takové akci znovu zahrát,“ tvrdí útočník, jenž v NHL odehrál téměř 900 zápasů.

Kouč Josef Jandač o něj měl zájem už před posledním mistrovstvím světa, jenže v tu chvíli se Erat po titulu s Kometou cítil psychicky i fyzicky vyšťavený. Na olympijskou výzvu ale kývnul. A dává tomu maximum.

„Když už jsem se rozhodnul reprezentovat, chci vyhrát jakýkoliv turnaj, na který se dostanu. To je prostě moje povaha,“ tvrdí kapitán, jenž v roli lídra naposledy dovedl k titulu Kometu. Slavný klub slavil po 51 letech.

Teď bude chtít vítěznou atmosféru rozprášit i po kabině národního týmu. „Jsem tam pro hráče. Abych jim pomohl se vším, co budou potřebovat,“ tvrdí Erat, jenž vedle třech olympijských turnajů zažil i čtyři světové šampionáty.

Jací kapitáni ho nejvíce ovlivnili? A co na něj říká kouč Josef Jandač? A jak se mu dařilo na minulých vrcholných turnajích? I to se dozvíte v pátečním Sport Magazínu.

Co dalšího najdete v pátečním Sport Magazínu

Uniklo z Facebooku: Roger Federer

Světový fotbal: Bernardo Silva, záložník City, popisuje svůj fotbalový svět

Téma: Real Madrid. Proč je slavný klub dole? Co se s bílým impériem děje?

Auto: Kia Stinger GT 3,3 T-GDI AWD

Vysoká hra Zdeňka Haníka: O Kiki a Maki

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud