Pavel Ryšavý
15. února 2018 • 17:10

Řepíkovo 1+1 přetlačilo bojovnou Koreu: Věděli jsme, že to bude urputné

TOP VIDEA
AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík
Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KOREJE | Zabral, když to Česko potřebovalo. Michal Řepík měl na výhře 2:1 velký podíl. Oba dva góly v korejské brance nesly jeho podpis. Nejdřív našel při přesilovce před brankou Jana Kováře, což znamenalo vyrovnání, pak v oslabení proměnil únik. „Nasazení bylo dobré, ale provedení malinko... Oni nás napadali hluboko ve třetině a nám to dělalo trochu problémy,“ hodnotil těsný výsledek.Sparťanský útočník přiznal, že přesilovková souhra před prvním gólem byl nacvičený prvek, nic nahodilého. „Je to jedna z věcí, kterou chceme v přesilovce mít. Otevřel se prosto, já viděl Kovina před brankou, Korejci ho neuhlídali a on pak zasunul puk do branky,“ viděl situaci, která sebrala domácímu týmu vedení.

V 17. minutě pak nakopl motor při korejské přesilovce. „Obránci puk přeskočil, já si do toho najel a střílel jsem na teploměr mezi ruku a tělo,“ prozradil svůj záměr. Vyšel napůl. Puk se jinak výjimečně chytajícímu brankáři Daltonovi vykutálel za tělem. Řepík ho sledoval a využil šanci ho doťuknout za čáru: „Nejdříve jsem o tom nevěděl, jel jsem za něj, najednou koukám, že je puk za ním, tak jsem ho dorazil.“

Nebyla to žádná kanonáda, kdy Česko mučí bezbranného soupeře. Korea se držela, i když měla výrazně méně střel. „Věděli jsme, že to bude urputné. Možná jsme doufali, že nám tam jen napadá o pár gólů víc. Ukážeme si video, co musíme zlepšit. Určitě je třeba rychleji posouvat puky a dostávat se lépe ze třetiny,“ uvědomoval si Michal Řepík, že i přes výhru je na čem pracovat.

Další branka už v zápase nepadla. „My jsme měli šanci, ale nic už gólem neskončilo. Dalton vše pochytal. Takové zápasy budou. Na druhou stranu možná lepší, že to bylo ubojované, že jsme si vyzkoušeli před Kanadou takový těžký zápas, než kdybychom to přešli hladce,“ hledal pozitiva Řepík.

Pilař a Hašek řeší po české výhře: Chyběl Růžička? Obstál Francouz?
Video patří k placenému obsahu

Góly

Domácí: 11:59. Jan Kovář, 16:18. Řepík

Hosté: 07:34. Min-Ho Čo

Sestavy

Domácí: Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, Vitásek, O. Němec, Jordán – Sekáč, Jan Kovář (A), M. Erat (C) – Červenka, Mertl, Vondrka – T. Zohorna, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – Martin Růžička.

Hosté: Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante (A), Jong-čon So, Hjon-ho O – Sang-uk Kim, Ki-song Kim, Testwuide – Swift, Min-Ho Čo, Radunske – Sang-u Šin, U-sang Paj (C), Won-čong Kim (A) – Čin-kjo Pak, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Čong-u Čon.

Rozhodčí

Lemelin (USA), Öhlund – Pihlblad (oba SWE), Suominen (FIN)

Stadion

Hokejové centrum Kangnung

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze