ZOH 2018 | Snowboardistka Vojáčková chce ohromit v Pchjongčchangu dvojitým saltem vzad | iSport.cz
5. prosince 2017 • 04:50

Hit pro ZOH? Krásná snowboarďačka umí trik, který vám vyrazí dech

Autor: rou
TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český snowboarding – hlavně v dámském podání – má ve světě hodně dobrý zvuk, a to zásluhou třeba Evy Samkové, Ester Ledecké či Šárky Pančochové. A právě ve společnosti posledně jmenované se pohybuje na obřích skocích další dorůstající naděje českého sportu. Dvacetiletá Kateřina Vojáčková vstupuje do olympijské sezony s trumfem v podobě triku, který zvládá jen pár nejlepších závodnic na světě.Tohle doma rozhodně nezkoušejte! Dvojité salto vzad, takzvaný double backflip v podání Kateřiny Vojáčkové by měl být jejím tajným trumfem pro nadcházející sezonu a hlavně – pro vysněnou účast na olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Dvacetiletá česká snowboardistka Kateřina Vojáčková miluje prkno a svého psa plemene husky...
Dvacetiletá česká snowboardistka Kateřina Vojáčková miluje prkno a svého psa plemene husky...

„Je to celkem unikát, u holek se takový trik pořád moc nevidí. Dalo by se to spočítat na prstech jedné ruky,“ popisuje Vojáčkové trik trenér freestyle reprezentace Přemysl Vida na stránkách Českého olympijského týmu. „Kačka se potřebovala naučit nějakou pecku před olympijskou sezonu. A tohle by mohlo hodně bodovat,“ věří Vida.

„Obecně se úroveň ježdění u holek dost posunula. Skáčou věci, které kluci dávali tři čtyři roky zpátky. Je fajn, že se v týmu Kačka spolu s Šárkou Pančochovou vzájemně motivují, to je vždycky dobře. Šárka teď mimochodem trénuje rotaci 1080 stupňů, to je mnohem náročnější na odjezd,“ přidává kouč.

VIDEO | Podívejte se na double backflip v podání Kateřiny Vojáčkové

Vojáčková v patnácti letech vyhrála Evropská pohár ve slopestylu a na mistrovství světa juniorů byla pátá. Ke slopestylu pak přidala i Big Air, vysoké skoky na velkém můstku. A právě vychytávka v podobě nového triku, který má v repertoáru jen pár žen ve Světovém poháru, by mohla krásné milovnici psů plemene husky pomoci definitivně prorazit do užší světové špičky. A proč ne zrovna na olympiádě?

Program olympiády: Snowboarding na ZOH 2018 »

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud