ZOH 2018 | Kejvalův úspěch: Jak pomůže českému sportu? Co se změní v ČOV? | iSport.cz
TOP VIDEA
RENTGEN: Proč Slavia dominuje lize? A na čem by ještě měla zapracovat? RENTGEN: Proč Slavia dominuje lize? A na čem by ještě měla zapracovat?
Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru, je nově i členem Mezinárodního olympijského výboru. Jde o výrazný diplomatický úspěch. Co konkrétně přinese českému sportu? Nebude Jiří Kejval muset zaměřit své síly z domácí na mezinárodní scénu? „Jsem Čech a předně budu pomáhat českým sportovcům,“ ujišťuje Kejval. Věřit tomu chtějí i zástupci nejsilnějších sportovních svazů.Úspěch české sportovní diplomacie. Prestiž i ocenění. Tak vnímají zástupci českých svazů zvolení Jiřího Kejvala do MOV. „Jde o úspěch české sportovní diplomacie, který našemu sportu určitě pomůže,“ reagoval Tomáš Král, prezident Českého svazu ledního hokeje. „Je dobré, že budeme mít po nějakém čase v nejvyšší olympijské instituci znovu zástupce. Současně jde i o nesporný osobní úspěch Jiřího Kejvala, o ocenění jeho zkušeností, rozhledu a respektu mezi kolegy,“ dodal.

Jak přesně a čím Kejvalovo zvolení českému sportu pomůže, Král neupřesnil. Konkrétnější nebyl ani Martin Malík, předseda Fotbalové asociace. Ten je v současné době na summitu FIFA v Ománu a k tématu se vyjadřovat nechtěl. Miroslav Jansta, předseda České unie sportu, nabízí i odlišný pohled.

 

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze