9. února 2018 • 12:35

Olympijský festival v Brně je otevřen: vyzkoušet si můžete 30 sportů

Autor: ,
TOP VIDEA
Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu
Liberec - Opava: Potočný krásně zakroucenou ranou srovnal na 1:1! Liberec - Opava: Potočný krásně zakroucenou ranou srovnal na 1:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za účasti olympijského vítěze z Nagana Milana Hniličky, který je nově vládním zmocněncem pro sport, se v den zahájení her v Pchjongčchang návštěvníkům otevřel Olympijský festival na brněnském výstavišti. Lidé, kteří přijdou na brněnské výstaviště, si mohou vyzkoušet 30 sportů. Některé přímo, jiné alespoň na trenažéru. Zahájení přihlíželo pár stovek lidí a některé děti už za jejich zády zkoušely například curling.Právě děti by měly být podle Hniličky těmi hlavními návštěvníky. "Vyzývám rodiče, aby sem děti vzali a mohli si okusit olympijskou atmosféru, zkusit si sportovat a také u velké obrazovky fandit českým sportovcům. Sport lidi spojuje," uvedl při zahájení bývalý hokejový brankář. Rád by také, aby si Češi vychovali novou generaci sportovců a nejlépe hokejistů, kteří umožní prožít stejně intenzivní pocity, jaké měli lidé při vítězství hokejistů v Naganu.

Centrum festivalu je v kruhovém pavilonu Z, kde je jak velká obrazovka, tak hokejové hřiště a curlingové dráhy. Venku před pavilonem je okruh pro běžecké lyžování či mobilní skokanský můstek K-4. Na trenažéru je možné zkusit si jízdu v bobové dráze.

PROGRAM ZOH sledujte ZDE>>>

"Díky spolupráci se sportovními svazy nabízíme návštěvníkům opravdu hodně pestrý program a věříme, že zaujme. Návštěvníci si budou moct užít jak volné sportování, tak výukové lekce, sportování pod dohledem zkušených trenérů, ukázky jednotlivých sportů i exhibiční vystoupení," uvedl místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník.

Slavnostního zahájení se zúčastnil také premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), který uvedl, že snahou jeho vlády je podporovat intenzivněji sport především investicemi do infrastruktury. "Stále jí máme málo. Je potřeba, aby měly děti kde sportovat," uvedl Babiš.

Stejný festival se koná také v Ostravě. Oba budou otevřené až do neděle 25. února, kdy olympijské hry končí. Denní vstupenka stojí 50 korun, děti do 150 centimetrů mají vstup zdarma.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze