Biatlonistkám utekla ve sprintu špička, první zlato slaví Slovensko

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová obhájila zlato ve sprintu. Češkám první závod na olympiádě v Soči příliš nevyšel - Veronika Vítková skončila na 16. a Gabriela Soukalová na 29. místě. Původem ruská závodnice zvítězila o téměř 20 sekund před Olgou Viluchinovou z Ruska, pro bronz si dojela Ukrajinka Vita Semerenková. Závod jsme sledovali ONLINE na iSport.cz.

Vítková , která v této sezoně Světového poháru dvakrát vybojovala umístění na stupních vítězů a jednou to bylo i ve sprintu, tradičně bezchybně střílela, ale běžecky na nejlepší nestačila. Po druhé střelbě vestoje opouštěla stadion jako šestá, ale v závěrečném okruhu ji opustily síly a propadla se o deset míst.

Největší česká naděje Soukalová pohřbila šanci na dobré umístění hned na začátku. Běžecky sice patřila k nejlepším, ale při úvodní střelbě vleže třikrát minula a musela absolvovat dalších 450 metrů navíc. Vítězka sedmi závodů Světového poháru a aktuálně čtvrtá žena seriálu zabojovala, druhou položku zvládla bezchybně a v tempu a nakonec z 68. místa po první střelbě poskočila do elitní třicítky.

Anastasia Kuzminová se v cíli zhroutila vyčerpáním, nakonec mohla slavit zlato

Eva Puskarčíková skončila 45., Jitka Landová o pět míst za ní. Všechny čtyři Češky si zajistily účast v úterním stíhacím závodě.

Kuzminová , která reprezentuje Slovensko od prosince 2008, získala svou třetí olympijskou medaili a znovu potvrdila, že má nejkratší biatlonový závod v oblibě. Sprint vyhrála už před čtyřmi lety ve Vancouveru, na bronz v něm dosáhla na světovém šampionátu před třemi lety. Ruska Viluchinová slaví stejně jako Ukrajinka Vita Semerenková první olympijský cenný kov v kariéře.

Biatlon - ženy - sprint (7,5 km):

1. Kuzminová (SR) 21:06,8 (0 tr. okruhů), 2. Viluchinová (Rus.) -19,9 (0), 3. Vita Semerenková (Ukr.) -21,7 (0), 4. Oberhoferová (It.) -27,9 (0), 5. Bescondová (Fr.) -29,9 (1), 6. Wiererová (It.) -30,6 (0), 7. Nowakowská-Ziemniaková (Pol.) -30,8 (1), 8. E. Gasparinová (Švýc.) -31,4 (0), 9. Domračevová (Běl.) -31,8 (1), 10. Bergerová (Nor.) -33,8 (1), ...16. Vítková -44,0 (0), 29. Soukalová -1:10,7 (3), 45. Puskarčíková -1:54,1 (1), 50. Landová (všechny ČR) -2:10,1 (2).