PŘÍMO ZE SOČI | Olympijská medaile číslo čtyři sice necinkla se zlatem, stříbro ale zkompletovalo její sbírku. Martina Sáblíková byla s druhým místem na tříkilometrové trati v Soči spokojená. "Letos jsem nejela rychleji," pochvalovala si česká rychlobruslařka. V cíli jí gratuloval i prezident Miloš Zeman.
Obhajovat zlatou olympijskou medaili je těžší než dobývat. Jste spokojená se stříbrem?
„Já jsem strašně spokojená, protože jsem měla strach, že medaile nebude. Teď mám stříbro, to mi chybělo do sbírky, takže spokojenost.“
Věřila jste, že to bude zlato?
"Musím se přiznat, že chviličku jo. Asi ve třetím kole, kdy jela Ireen,tak jsem si řkala, že by mohla 'vykápnout' jako vždycky, ale tentokrát vytuhla později. Kdyby začala zpomalovat o kolo dřív, bylo by to zajímavější.“
"Že jsem letos nejela rychleji. 4:01 je můj letos nejrychlejší čas. Byla jsem za to ráda, viděla jsem, že jsem průběžně první a že by z toho měl být minimálně bronz. Takže jsem měla splněno."
Pomůže vám medaile do dalších závodů?
"Uvidíme na pětce, tam bude nebezpečná Pechsteinová a Grafová, ona jela podobná kola jako já. Bude to hodně těžké, přibydou nějaké Holanďanky, nějaké odpadnou... Budu muset bojovat."
A co závod na 1 500 m?
"To se uvidí, zatím o tom nebudu mluvit, nezkoušela jsem žádná rychlá kola. Uvidíme, co řekne tady mistr (koukne na trenéra Nováka)."
Říkalo se, že když uděláte medaili, tak pojedete...
"To jsem říkala? Ne, to ne. To to asi říkal on (Novák)."
Co vám říkal prezident Zeman, který závod sledoval?
"Hrozně gratuloval a říkal, že mluvil s holandským králem a povídal mu, že mám zlato i bronz, chybí mi do sbírky stříbro. Povídal mi: Já jsem to věděl."