Smolařka! Nováková zlomila hůlku hned na startu a píchla si ji do stehna | iSport.cz
11. února 2014 • 13:31

Smolařka! Nováková zlomila hůlku hned na startu a píchla si ji do stehna

Autor: ČTK, iSport.cz
Teprve dvacetiletá Petra Nováková prožila smolný závod. Už na startu zlomila hůlka a ještě se píchla do stehna
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejdřív příjemné překvapení, pak nebetyčná smůla. Dvacetiletá česká lyžařka postoupila na olympiádě v Soči z kvalifikace sprintu, ve čtvrtfinále ale hned na startu zlomila hůlku a přišla o šanci zabojovat o semifinále. Navíc se při nehodě ještě zlomenou holí píchla do stehna.Nováková na startu čtvrtfinále po výstřelu zabrala a v tu chvíli zlomila levou hůlku, velmi pravděpodobně o stojánek u startovacího zařízení. Navíc se krvavě poranila, neboť ve snaze se odpíchnout si zabodla pahýl do stehna.

Chvilku trvalo, než dostala od trenéra Lukáše Krejčího náhradní hůl, ale to už ztrácela na soupeřky přes třicet metrů. Přesto závodnice Slovanu Karlovy Vary bojovala a nedojela v rozjížďce poslední.

Předstihla Italku Gretu Laurentovou, která na trati spadla. Do semifinále postoupily Norka Flugstad Östbergová a Švédka Ida Ingemarsdotterová.

"Byla to smůla, nikdy se mi to nestalo, ale snažila jsem se bojovat. Aspoň mě všichni viděli," řekla Nováková. Jejím největším dosavadním úspěchem bylo 19. místo ve sprintu v Lenzerheide v rámci letošní Tour de Ski. "Takže jsem ráda, že jsem byla ve finále, byl to můj sen," prohlásila.

Další čeští běžci do vyřazovacích bojů nezasáhli. Karolína Grohová, Aleš Razým i Dušan Kožíšek vypadli už v kvalifikaci.

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud