Po výživné lekci od švédských hokejistů se české národní mužstvo v Soči chystá na páteční reparát s Lotyšskem (v 9:00 SEČ). V rámci přípravy se hráči snaží vyhnat z hlavy hříchy a omyly ze středeční premiéry a myslet jen na nejbližší budoucnost. To někteří experti v zámoří si nemohou pomoci a k českému vystoupení proti Tre kronor se ještě vrací.
Výjimkou nejsou ani v hokejovém světě známí a uznávaní odborníci z televize ESPN Scott Burnside a Pierre LeBrun, komentátoři či reportéři z NHL, kteří podávají zpravodajství přímo z dějiště Her.
Oběma Kanaďanům nedává spát složení české reprezentace, v jakém se dopravila do Soči a rovněž nerozumí tomu, v jaké sestavě se vydala na zteč proti ověnčenými hvězdami nadupanému Švédsku.
Takhle se ve svém blogu zamýšleli nad středečním duelem, který Seveřané po famózním prvním „poločase“ ovládli 4:2.
„Příběhem večera jsou pro mě pokračující výstřednosti u českého výběru. Po opomenutí Radima Vrbaty a Jiřího Hudlera se kouč Alois Hadamczik rozhodl nenasadit Ondřeje Pavelce. Ba co víc, nenechal ho ani obléct do dresu. Co to má znamenat?“ diví se Scott Burnside.
A Pierre LeBrun celkem drsně reaguje: „Byl už někdy odvolán kouč během olympiády? Protože Hadamczik by byl jasným kandidátem. Je naprosto směšné, že Hudlera s Vrbatou nemá v týmu, nemluvě o Romanu Polákovi. A Pavelec na tribuně mezi diváky? Dobrá práce… Jakub Kovář byl stažen po třetím gólu, přičemž se nezdálo, že by na tuto úroveň stačil. Rozhodnutí v českém týmu nejsou nic menšího než naprostá záhada.“
LeBrun šel ve svém štiplavém komentáři ještě dál a na základě svých zákulisních informací ze zámoří na téma Pavelec dodal: „Prý je to odplata za to, že před dvěma roky Pavelec odmítl účast na mistrovství světa. Bože…“
Připomeňme, že tehdy šlo o šampionát ve Švédsku a Finsku, kde Hadamczikův výběr s Kovářem a Jakubem Štěpánkem v sestavě vydoloval cenný bronz, když na cestě k němu porazil oba domácí soubory. Pavelec se tehdy kouči omluvil s odůvodněním, že si jeho účast nepřeje vedení klubu Winnipeg Jets.
Zkušený český gólman se v pátek proti Lotyšsku představí v brance, jako náhradník bude připravený Alexander Salák.