Prague Lions jdou znovu do boje. Podívejte se, jak ovládli Řím | iSport.cz
12. září 2019 • 11:04

Prague Lions jdou znovu do boje. Podívejte se, jak ovládli Řím

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Týden po triumfu v Global Champions v Římě se český jezdecký tým Prague Lions chystá do dalších bojů o body do žebříčku. Od čtvrtka startuje mítink v Ramatuelle nedaleko St. Tropez. Pražské lvi budou ve francouzském letovisku zastupovat Niels Bruynseels z Belgie, nizozemský jezdec Marc Houtzager a Němec Marco Kutscher. Právě on se minulý víkend spolu s Nizozemcem Gerkem Schröderem zasloužil i první letošní a celkově druhý triumf Prague Lions, když společně vyhráli mítink v Římě.Na vítězství Prague Lions v italské metropoli se můžete podívat ZDE:

Prague Lions jdou znovu do boje. Podívejte se, jak ovládli Řím

Pro účastníky 17. zastávky prestižní parkurové série, kterou hostí francouzské St. Tropez, si italský stavitel Uliano Vezzani připravil na úvod dvoufázové skákání s překážkami do 145 centimetrů. Start soutěže je naplánován na 13.30 hodin. První kolo týmové Global Champions League se pojede v týž den od 16.50 a jeho překážky už budou dosahovat výšky 155 centimetrů.

Páteční program bude patřit rámcovým soutěžím, aby elitní jezdci a koně nabrali síly do druhého ligového kola. To se bude konat v sobotu od 13.45 hodin. Vítězný tým obdrží 30 bodů do seriálového žebříčku. Tomu po šestnácti kolech dominují jezdci London Knights, Pražští lvi jsou devátí. Všechna družstva se představí v druhé polovině listopadu při finálovém Super Cupu v Praze. Pozice v nejvyšších patrech žebříčku přinese týmu výhodu přímého postupu do semifinále GC Playoffs.

Sobotní program nabídne i druhý vrchol mítinku, kterým je Grand Prix. Její start je stanoven na 17.15 hodin. Jezdec, který si s kurzem do 160 centimetrů poradí nejlépe, získá „zlatou vstupenku“ do speciální soutěže Super Grand Prix, jež se odehraje také během GC Playoffs v pražské O2 areně.

Šestnáct účastníků už známe. Jako první se v katarském Dauhá kvalifikoval Francouz Jullien Epaillard, v Mexiku si účast zajistil belgický reprezentant Jérome Guery a v třetím kole v Miami se radoval další Belgičan Pieter Devos. Velkou cenu v Šanghaji ovládla izraelská jezdkyně Dani G. Waldman a v Madridu získal postup do Super Grand Prix Švýcar Martin Fuchs. Z hamburské Grand Prix postoupil Němec Daniel Deusser a v sedmého závodě v Cannes dominoval „Pražský lev“ Niels Bruynseels. Ve Stockholmu vyhrál Peder Fredricson ze Švédska a v Grand Prix v Cascais získal kvalifikaci britský zástupce Ben Maher. Ten dojel na druhém místě, vítěz Martin Fuchs však už má díky úspěchu v Madridu účast jistou.

Prague Lions se v Římě zadařilo, dokráčeli k senzačnímu vítězství
Prague Lions se v Římě zadařilo, dokráčeli k senzačnímu vítězství

Velkou cenu, jež se jela v Monaku, vyhrál nizozemský zástupce Maikel van der Vleuten. V Paříži vybojoval vítězství německý reprezentant Christian Ahlmann a v Chantilly si vstupenky do soutěže zajistil Ir Darragh Kenny. Třináctým účastníkem je Ludger Beerbaum, který dojel ve Velké ceně Berlína na druhém místě, ale svůj post mu přenechala Dani G. Waldman, jež už má kvalifikaci ze Šanghaje. V Londýně vyhrál Ben Maher. Ten už postup získal v Cascais, takže se z jízdenky do Prahy radoval Shane Sweetham z Irska, jenž byl druhý. Belgičan Olivier Philippaerts obsadil druhé místo v Grand Prix Valkenswaardu, ovšem její vítěz Maikel van der Vleuten už postoupil z monackého kola, a tak umožnil start v Super Grand Prix právě Philippaertsovi. Zatím posledním postupujícím je Brazilec Marlon Módolo Zanotelli, jenž skončil druhý v Římě. Pozici mu přenechal už kvalifikovaný Ben Maher.

Kompletní informace včetně on-line výsledků a živého vysílání najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Podrobnosti o přípravách Prague PlayOffs jsou na adrese www.pragueplayoffs.com.

Vstupenky na Prague Playoffs jsou v prodeji

Vrcholem sezony Global Champions League bude Global Champions Prague Playoffs, které se uskuteční od 21. do 24. listopadu v pražské O2 areně. Vstupenky na prestižní galashow světového parkuru jsou v prodeji v síti Ticketportal.cz. Ceny denních vstupenek v 1. kategorii, tedy do 1. patra O2 areny, se pohybují od 1290 Kč do 2190 Kč. Vstupenky do 4. patra lze zakoupit již od 290 Kč. Pro ty, kteří si chtějí užít všechny čtyři závodní dny jedinečné galashow světového pakuru, jsou připraveny permanentky od 1490 Kč.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Název:            Global Champions Prague Playoffs

Termín:            21. - 24. listopadu 2019

Dějiště:            O2 arena, Praha

Účast:            16 nejlepších týmů světa + 18 nejlepších jezdců

Prodej vstupenek:    Ticketportal.cz

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud